7 נהרגו ו-15 נפצעו בפיגוע בירדן

מכונית תופת התפוצצה סמוך לכוח משמר הגבול הירדני שפעל ליד מחנה פליטים סורי בגבול סוריה-ירדן. על פי התקשורת המקומית 7 שוטרים נהרגו ולפחות 15 נוספים נפצעו

ארכיון (רויטרס)

כלי התקשורת בירדן דיווחו הבוקר (שלישי) על פיגוע טרור בסמוך למחנה הפליטים הסורי הגדול במדינה, הנמצא בצפון ירדן, ליד הגבול עם סוריה. משרד החוץ הירדני אישר שמכונית תופת שהגיעה מצד הגבול הסורי התפוצצה בסמוך לכוח משמר הגבול הירדני. 7 אנשי ביטחון נהרגו ויותר מ-15 נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים מדובר בפיגוע משולב שאירע הבוקר סמוך לשעה 05:30. מטען שהוטמן במכונית הופעל נגד עמדה של משמר הגבול הממוקמת מול מחנה הפליטים "אל רכבאן" בסמוך לגבול הסורי, שם מסייע הצבא הירדני לפליטים סורים לעבור את הגבול. לאחר מכן נפתחה אש לעבר הכוח הירדני ממספר כלי רכב שעברו בסמוך - בצד הסורי של הגבול. צבא ירדן הגיב באש והשמיד את כלי הרכב שהשתתפו בפיגוע.

מחנה הפליטים "אל רכבאן", היום

7 נהרגו במתקפה

אף ארגון טרור לא לקח עדיין אחריות על הפיגוע, אך בשל הקרבה למחנה הפליטים הסורי, עולה החשד למעורבות של דאע"ש הפועל בסוריה. בעבר אף הזהיר מלך ירדן כי פעילי דאע"ש עלולים להסתנן למדינה בחסות גל הפליטים.

בשנים האחרונות דווח על מספר ניסיונות כניסה של כלי רכב מסוריה לשטח ירדן, ניסיונות שסוכלו. בחודש שעבר אף דווח שירדן מפעילה מטוסים ללא טייס באזור משולש הגבולות הסורי-ירדני-ישראלי, כחלק מהמאמצים לסכל פעילות טרור. עם זאת, אירוע כזה של פעולת טרור משולבת ירדן עדיין לא ראתה.