רה"מ עירק: "פלוג'ה שוחררה"

לאחר יותר משנתיים בה הייתה בשליטת ארגון הטרור דאע"ש שוחררה העיר פלוג'ה על ידי צבא עירק - כך טוען ראש ממשלת עירק חיידר אל-עבאדי. יחד עם זאת טוען שר ההגנה של ארה"ב כי השמחה מעט מוקדמת: "נותרו עוד קרבות"

חזרו לשלוט לאחר שנתיים: צבא עירק (רויטרס)

ראש ממשלת עירק, חיידר אל-עבאדי הכריז אמש (שישי) על כיבוש העיר פלוג'ה מידי ארגון המדינה האסלאמית בפלוג'ה. "אני מודיע קבל עם על ניצחון העם העירקי בשחרור פלוג'ה", כתב אל-עבאדי בחשבון הטוויטר שלו. מנגד טוענת ארה"ב: רק חלקים מהעיר נכבשו חזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הכרזתו של אל-עבאדי מגיעה לאחר שכוחות הצבא העירקי כבשו את בניין העירייה הראשי בפלוג'ה והניפו את דגל המדינה, ארבעה שבועות לאחר תחילת המבצע לשחרור העיר שנמצאת ממערב לבירה בגדד.

אולם למרות הכרזת ראש ממשלת עירק, בארה"ב מצננים את ההתלהבות. אשטון קרטר, שר ההגנה של ארצות הברית, התייחס למצב ואמר כי אמנם כוחות צבא עירק השתלטו על חלק מהעיר פלוג'ה - אך לא על כולה. "נותרו עוד קרבות", הבהיר.

יחד עם זאת הדגיש קרטר כי פלוג'ה הינה העיר שנמצאת בשליטת ארגון דאע"ש לאורך הזמן הגדול ביותר. למעשה פלוג'ה הינה העיר האחרונה במחוז אל-אנבאר שבמערב המדינה שעדיין היה בשליטת ארגון הטרור. לוחמי ארגון הטרור כבשו את העיר כבר בתחילת 2014.