"המשמעות של להיות הומו היא מוות"

הפיגוע הרצחני במועדון באורלנדו השיג מבחינת דאע"ש שתי מטרות חשובות - גם פגיעה בבטן הרכה של ארה"ב וגם בקהילה הגאה. ארגון הטרור רודף בעירק ובסוריה אנשים בגלל נטייתם המינית ומוציאם להורג בשלל דרכים מזוויעות. "כשדאע"ש הורג הומואים, רוב האנשים מסביב שמחים כי הם חושבים שאנחנו רעים", העיד עירקי שברח

הוצאה להורג של הומואים מגג בניין בעירק (CNN)

לא בכדי בוצע אתמול (ראשון) הטבח הקטלני באורלנדו במועדון לילה המזוהה עם הקהילה הגאה. מעבר למלחמתו של דאע"ש בעולם המערבי, ארגון הטרור האכזרי שם לו למטרה גם הומוסקסואלים, שלפי הכללים הקיצוניים שהנהיג - דינם מוות.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הומואים שנתפסו על ידי אנשי דאע"ש עונו, נורו למוות והוצאו להורג בהשלכה מבניין, בעריפת ראש או בסקילה רק בגלל נטייתם המינית. לפני כשנה וחצי הזדעזע העולם כשהועלו ברשת תיעודים של הוצאות להורג של הומוסקסואלים בעירק. בעיר מוסול, המעוז של דאע"ש בצפון עירק, הועלו אז שני גברים לגג בניין גבוה, ולאחר שהוקרא גזר דינם - הם הושלכו בזה אחר זה אל מותם.

ברחוב נצלבו עוד הומוסקסואלים שהפרו את דיני המדינה האסלאמית וקיימו יחסים חד-מיניים. עשרות תושבים זומנו אז לצפות בטקס החולני של הוצאתם להורג. הוצאות להורג של הומוסקסואלים נמשכו גם בשנה החולפת בעירק, ובחודשים האחרונים דווח שהמנהג מיושם גם בשלוחות הארגון בסוריה. על פי הדין הפנימי הקיצוני שהנהיג דאע"ש, דינו של הומוסקסואל שנתפס הוא עונש מוות.

"המשמעות של להיות הומו היא מוות" (CNN)

בתדרוך שנערך באו"ם בנושא סיפר הומוסקסואל עירקי שברח מארצו כי "בחברה שלנו המשמעות של להיות הומו היא מוות. כשדאע"ש הורג הומואים, רוב האנשים מסביב שמחים כי הם חושבים שאנחנו רעים".

הוא תיאר כיצד אנשי הארגון משתמשים בפייסבוק ובטלפונים הניידים של חשודים כהומואים כדי למצוא אנשים נוספים ולהגיע אליהם. "זה כמו דומינו, כשאחד נופל אחרים ילכו בדרכו".

גם סובאי נאחס שנמלט מסוריה תיאר את זוועות המדינה האסלאמית בהקשר של היחס להומואים. הוא סיפר כיצד הושלכו הומואים מגגות בתים - הוצאה להורג שתועדה והועלתה לרשת. "אם קורבן לא מת, הקהל למטה סקל אותו באבנים".