סוריה: צבא אסד מתקרב לבירת דאע"ש

הכוחות הסוריים הצליחו לחצות את הגבול של מחוז א-ראקה בדרכם לכיבוש המעוז החשוב ביותר של דאע"ש. ההתקדמות לכיוון א-ראקה התאפשרה בעיקר בזכות ההפגזות של חיל האוויר הרוסי

כוחות סוריים. ארכיון (רויטרס)

תחת מתקפות אוויריות של חיל האוויר הרוסי, הצליח היום (שבת) צבא אסד לחצות את הגבול של מחוז א-ראקה תוך שהסב תבוסות לכוחות המדינה האסלאמית. בכך רושם צבאו של נשיא סוריה צעד משמעותי בקרב מול דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חיל האוויר של רוסיה התמקד בימים האחרונים בהפגזות באזורים המזרחיים של מחוז חמה בסוריה, סמוך לגבול של מחוז א-ראקה. ניצחון של צבא אסד בעיר א-ראקה ייחשב לצעד משמעותי במאבק בדאע"ש, מאחר ומדובר בעיר הבירה בפועל של ארגון הטרור הרצחני.

בתוך כך, ארגון דאע"ש ממשיך לספוג מפלות צבאיות בחזיתות השונות ולאבד שטחים נרחבים בעירק ובסוריה. בימים האחרונים נערכת התקפה משולבת של צבא עירק וכוחות המורדים, מלווים בסיוע אווירי של כוחות הקואליציה, על העיר פלוג'ה במטרה לשחררה מידי אנשי המדינה האסלאמית.

סוכנות הפליטים של האו"ם מדווחת על נפגעים רבים, בהם גם אזרחים, ועל אלפי בני אדם שנמלטים מהעיר. "קיבלנו דיווחים על נפגעים רבים במרכז העיר בעקבות ההפגזות הכבדות". אמר וויליאם ספינדלר, דובר UNHCR. "בין הנפגעים 7 בני משפחה אחת. יש בידנו מידע על אזרחים שמוחזקים כמגן אנושי על ידי דאעש".