בכיר בכוחות הכורדיים: "ניתן להביס את דאע"ש תוך חודשים"

מפקד יחידת העלית של כוחות הפשמרגה בעירק שמנהלים קרבות מול הארגון באזור מוסול מאמין שניתן להשיג ניצחון עד סוף השנה. היום החלו כוחות צבא עירק להיכנס לתוך העיר פלוג'ה במטרה לטהר אותה מלוחמי דאע"ש. באו"ם טוענים כי ארגון הטרור מחזיק באלפי אזרחים כמגן אנושי

ארגון דאע"ש ממשיך לספוג מפלות צבאיות בחזיתות השונות ולאבד שטחים נרחבים בעירק ובסוריה. בימים האחרונים נערכת התקפה משולבת של צבא עירק וכוחות המורדים, מלווים בסיוע אווירי של כוחות הקואליציה, על העיר פלוג'ה במטרה לשחררה מידי אנשי המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הפליטים של האו"ם מדווחת על נפגעים רבים, בהם גם אזרחים, ועל אלפי בני אדם שנמלטים מהעיר. "קיבלנו דיווחים על נפגעים רבים במרכז העיר בעקבות ההפגזות הכבדות". אמר וויליאם ספינדלר, דובר UNHCR. "בין הנפגעים 7 בני משפחה אחת. יש בידנו מידע על אזרחים שמוחזקים כמגן אנושי על ידי דאעש".

הגנרל העירקי חאמיד אל מאליכי אמר בהודעה מוקלטת שכוחותיו מקיפים את אנשי דאע"ש מהקרקע ומהאוויר וכעת נערך בפלוג'ה השלב הקריטי והמסוכן - טיהור העיר עצמה בלחימה מדלת לדלת.

קרובים להפסיד בפלוג'ה

מפקד יחידת זרבאני, יחידת העילית של כוחות הפשמרגה הכורדים, אמר היום לרשת SKY NEWS שדאע"ש סופג מפלות במספר חזיתות וניתן להביסו עוד לפני סופה של השנה הנוכחית. הכוחות הכורדים הצליחו לכבוש מחדש כמה נקודות אסטרטגיות באזור נינווה ומוסול בעירק בסיוע של כוחות קנדיים, אמריקניים ובריטיים.

הוא מתאר את הקושי והאתגרים העומדים מול הלוחמים בקרבות עם דאע"ש: "הכוח של דאע"ש מבוסס על מכוניות תופת ומחבלים מתאבדים. האסטרטגיה שלהם מבוססת על שטיפת מוח ללוחמים שלהם שמאמינים שהם הולכים לגן עדן, אבל אנחנו לא פוחדים מהם יותר, אפשר לעצור אותם".