נקבר המחבל שנהרג מירי החייל בחברון

מאות פלסטינים השתתפו בהלווייתו של עבד אל פתח א-שריף, המחבל שביצע פיגוע דקירה בחברון ונורה על ידי החייל אלאור אזריה לאחר שנוטרל. גופתו של המחבל נעטפה בדגל חמאס ובמהלך ההלוויה קראו המשתתפים "נקמה". "המחבל זוכה להלוויה המונית ואלאור שלנו עדיין בתנאי מעצר"

המחבל שעמד בלב פרשת "החייל היורה" נקבר בחברון: מאות פלסטינים השתתפו היום (שבת) בהלווייתו של עבד אל פתח א-שריף, שביצע פיגוע דקירה בחברון ונורה על ידי החייל אלאור אזריה לאחר שכבר נוטרל. גופתו של המחבל הוחזרה לרשות הפלסטינית אמש - כחודשיים אחרי התקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גופתו של המחבל נעטפה בדגל חמאס ובמהלך ההלוויה הקצרה בחברון צעקו נוכחים "נקמה" וקראו קריאות בגנות ישראל, אך על פי רוב מסע ההלוויה הסתיים ללא הפרות סדר משמעותיות. עם זאת, בני משפחתו של שריף טענו כי סירבו לקבל את התנאים של ישראל בנוגע לסידורי ההלוויה.

מסע ההלוויה בחברון (רויטרס)

בתחילת השבוע התחדש בבית הדין הצבאי משפטו של אזריה. השופטת, סא"ל מאיה הלר, נענתה לבקשת צוות ההגנה של החייל לנהל את המשפט בהליך מואץ. עוד לפני כן היא הסכימה לבקשת ההגנה להחליף את אחד השופטים, סא"ל יוגב יפרח, בטענה שהוא חבר של אחד מהעדים המרכזיים של התביעה. השופטת החליפה אותו בקצין אחר, סא"ל ירון סיטבון.

אלאור אזריה בבית הדין (עזרי עמרם, חדשות 2)

עורכי דינו של אזריה - אילן כץ, אייל בסרגליק ובנימין מלכא - אמרו בפתח הדיון כי "התביעה הצבאית צריכה לקבל החלטות, לא מתוך כוונה לרצות את מי שעומד בראש המערכת, אלא מתוך בחינה אמיתי של החומר. אנחנו אומרים באחריות: גם אם יעשו 80 אלף סיבובים על החומר הזה, אין יסוד לעבירה של הריגה".