נסראללה: "אין לנו ראיות שישראל חיסלה את בדר א-דין"

מזכ"ל חיזבאללה נשא נאום בו ספד לבכיר הארגון שחוסל ככל הנראה מאש מורדים בסוריה. "אין לנו ראיות שישראל עמדה מאחורי החיסול - אבל אם כך היה היינו מגיבים בחומרה", אמר. לדבריו א-דין היה אחד ממתכנני המארב לאנשי השייטת בשנת 97

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאם הערב (שישי) בבירות והתייחס לבכיר הארגון מוסטפא בדר א-דין שחוסל ככל הנראה במתקפה של המורדים בסוריה. "אחד מהישגיו הבולטים הוא המארב שהוביל לאסון השייטת בשנת 1997", אמר והדגיש. "אם היו לנו ראיות שישראל מאחורי החיסול, היינו מגיבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנהיג ארגון הטרור המשיך והתייחס לישראל וגיחך נוכח הטענה שבארגונו נמנעו מלייחס את החיסול לישראל, משום שלא רצו לחייב עצמם לנקום את מותו. "כשאנחנו מתחייבים להגיב - אנחנו מגיבים, כפי שקרה אחרי החיסול של ג'יהאד מורנייה בקוניטרה", אמר.

"24 שעות אחרי החיסול של א-דין - ישראל הייתה אחת האפשרויות, אבל אנחנו לא הולכים לפי משאלות לבנו אלא על סמך עובדות", טען נסראללה. "אנחנו לא מזכים את ישראל, אבל אין ראיה לכך שהיא עומדת מאחורי הפעולה".

מוסטפא בדר א-דין

לאחר חיסולו של ג'יהאד מורנייה תקפו אנשיו של נסראללה שיירה של רכבים צבאיים בגזרת הר דוב. לדבריו, הוא חשש שתגובה חריפה זו עלולה לגרור את ארגונו למלחמה מול ישראל, ואף החל להתכונן לכך. "התגובה על קוניטרה הייתה יכולה להוביל למלחמה", טען. "פינונו את כל המחנות ובסיסי האימונים, אבל למרות הסבירות למלחמה ראינו צורך להגיב".

"הזהרנו את ישראל מחיסול אנשינו, והיום אני אומר לישראלים אם ידיכם תישלח לאחד מלוחמינו, התגובה שלנו תהיה מיידית וחזקה ומחוץ לחוות שבעא (הר דב)", הוסיף.

בסיום דבריו אמר נסראללה כי מערבות ארגונו בנעשה בסוריה תימשך, למרות המכות הקשות שמפקדי ולוחמי חיזבאללה חווים בלחימה. "שום הרוג לא יגרום לנו לצאת מסוריה. זה רק יגביר את נוכחתו ועוצמתנו בסוריה. זה מה שיוביל לכשלון התוכנית שרקמו האמריקנים, הציונים, האסלאם הקיצוני וסעודיה".