דיווח: בנו של עימאד מורנייה מונה לרמטכ"ל חיזבאללה

מוסטפא, בנו הבכור של מורנייה, יחליף את מפקד הזרוע הצבאית של הארגון מוסטפא בדר א-דין, שחוסל בשבוע שעבר במתקפה של המורדים בדמשק - כך דווח בעיתון "א-שרק אל-אווסאט". מורנייה הבן נחשב לאיש צללים שאינו מופיע בציבור

לווית א-דין. נמצא יורש? (רויטרס)

בנו של עימאד מורנייה יהפוך למפקד הצבאי של חיזבאללה? העיתון א-שרק אל אווסט היוצא לאור בלונדון מדווח כי מוסטפא, בנו הבכור של מורנייה, מונה לרמטכ"ל הארגון במקומו של מוסטפא בדר א-דין שחוסל בשבוע שעבר במתקפה בשדה תעופה ליד דמשק. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוסטפא מורנייה הוא אחיינו של בדר א-דין ונקרא על שמו. הוא נולד בשנת 1983, בעת שבדר א-דין ריצה עונש מאסר בכוויית. מורנייה נחשב גם הוא לאיש צללים, ואינו מופיע כלל בציבור. אחיו הצעיר ג'יהאד נהרג לפני כשנה וחצי בקונייטרה בפעולת חיסול שיוחסה לישראל בכלי תקשורת בינלאומיים, כשהרכב בו נסע יחד עם כמה קצינים אירנים הופצץ מהאוויר.

משפחת מורנייה

שלשום התפרסמו דיווחים לפיהם יש שני מועמדים מובילים אחרים להחלפת א-דין: איברהים עקיל, לשעבר מפקד גזרת דרום לבנון בארגון, ופואד שוכר, המופיע ברשימת פעילי חיזבאללה שעליהם הוטלו סנקציות בארה"ב ובערב הסעודית.

מורנייה. בנו היורש? (חדשות 2)

בא-שרק אל אווסט דווח הבוקר גם על ביקורו בסוף השבוע בביירות של הגנרל האירני קאסם סולימאני, יד ימינו של המנהיג חמינאי שמשמש גם כמעין ראש מוסד וראש "זרוע הטרור".

סולימאני מעורב ישירות בארגון מחדש ובבדיקת סידורי האבטחה בחיזבאללה באמצעות ועדת חקירה אירנית, לאחר שלפי החשד בוצעו חדירות מודיעיניות לשורות הארגון על ידי גופי מודיעין מערביים וישראליים.

בעבר הוזכרו שנים אחרים כיורשים אפשריים (רויטרס)

בתוך כך, בחיזבאללה עדכנו כי חלה התקדמות בחקירת חיסולו של בדר א-דין: לפי הארגון, החיסול הוא תוצאה של הפגזה ארטילרית שביצעו "תכפירי" - ארגוני האסלאם הסוני הקיצוני הפועלים בסוריה.

לדברי גורם צבאי אירני בכיר, א-דין לא היה לבדו בעת החיסול, אלא היה בישיבה עם בכירים נוספים - ונהרג כתוצאה מפגיעה ישירה של רסיס בראשו, בעוד שאחרים נפצעו קל בלבד.