דאע"ש הכריז על מצב חירום בבירת הארגון בסוריה

ההפצצות האוויריות לא מותירות את פעילי דאע"ש אדישים גם במה שהם מכנים "בירת" המדינה האסלאמית בסוריה, רק'ה שבצפון המדינה. לוחמים של הארגון תועדו כשהם מתקינים מבנים שישמשו אותם לתפוס מחסה מההפצצות האוויריות. "האויבים האלו מורתעים", הגיבו בסיפוק בקואליציה הבינ"ל נגד דאע"ש

דאע"ש מתבצר ברק'ה (רויטרס)

תפנית חדשה במלחמה: אנשי ארגון המדינה האסלאמית הכריזו אתמול (ראשון) על מצב חירום במעוזם רק'ה, בירתם המוצהרת בצפון סוריה. דיווחים במדינה מצביעים על ניסיון של פעילים לתפוס מחסה מפני הפצצות צפויות של הקואליציה בהובלת ארצות הברית. "האויבים האלו מרגישים מורתעים כפי שצריך להיות", הצהיר קולונל סטיב וורן, דובר הקואליציה הבינלאומית נגד דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף לפעילות הצבאית של הקואליציה הבינלאומית, טוען וורן, בדאע"ש מבחינים בתנועת כוחות של "סוריה הדמוקרטית" ו"הקואליציה הערבית-סורית" ממזרח וממערב לבירתם המוצהרת. "האזורים האלו נעשים בטוחים יותר והכוחות המתנגדים צוברים בהם יכולת לפעול ולהילחם. לכן בין היתר אנו עדים לתזוזות האלו מצד כוחות של דאע"ש", הוסיף וורן. בצבא ארה"ב הוסיפו כי תנועת הלוחמים שהורגשה ברחבי רק'ה עשויה דווקא לסייע לכוחות הקואליציה באיתור חשודים.

רק בתחילת החודש נאלצו אנשי המדינה האסלאמית להודות כי מספר 2 בארגון, עבד א-רחמאן מוסטפא אל-קאדולי, חוסל. אמנם לפי דיווחים בארצות הברית נראה שהחיסול בוצע לקראת סוף פברואר, אך בדאע"ש לא ששו אז לאשר את הדיווחים בעניינו של אל-קאדולי.