"על העולם לבחון את מעשי ישראל בעזה ולגנות אותם"

אחרי הימים המתוחים בגזרת הדרום, גם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה מוצא זמן להתייחס לכך והצהיר בנאומו כי על העולם להתערב "על מנת שישראל לא תוכל להמשיך במעשי התוקפנות שלה"

מתייחס גם למתיחות בדרום. נסראללה (חדשות 2)

המתיחות בדרום הגיעה גם עד מקום מושבו של מזכ"ל חיזבאללה, שמצא לנכון להתייחס לסוגיה - ולשלוח מסר משלו לעולם: בנאומו שהוקרן על גבי מסך בטקס שקיים ארגון הטרור שהוא עומד בראשו, קרא היום (שישי) נסראללה לבחון מקרוב, כך לדבריו, את מעשי ישראל ברצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"על העולם לשים לב למעשי התוקפנות של ישראל ברצועת עזה ולגנות אותם", אמר נסראללה והוסיף כי "צריך לפעול ולגנות את המעשים הללו כדי שישראל לא תמשיך בתוקפנות הזו".

מוקדם יותר הגיב למתיחות גם בכיר חמאס וסגן ראש הלשכה המדינית של הארגון איסמעיל הנייה - והבהיר כי המצב הנוכחי לא יוכל להימשך. "איננו קוראים למלחמה חדשה", הבהיר הנייה אך הדגיש כי ארגונו "לא ירשה בשום אופן את החדירות החוזרות ונשנות לשטחנו ואת כפיית העובדות בשטח נגד בני עמנו בעזה הנצורה".

הצהרתו של הנייה תואמת לזו של חברים אחרים בחמאס - שהצהירו כי פני הארגון לרגיעה ולא ללוחמה: "רצינו להראות שיש לנו אמצעים להתמודד עם ההפרות הישראליות", מסר בכיר חמאס בעזה וחבר הלשכה המדינית, ח'ליל חיה. לדבריו, במגעים שמתנהלים כעת בין חמאס לישראל מעורבים האו"ם ומדינות ערביות - בהן קטאר.

"יש תוצאות חיוביות למשא ומתן", אמר מוחמד אל עמאדי, שגריר קטאר בעזה, המתווכת בין ישראל לחמאס. "עבדנו קשה בימים האחרונים כדי להרגיע את המצב על הגבול ולהחזיר אותו לקדמותו. אינשאללה לא תהיה תקיפה על עזה. אנחנו עובדים על זה בכל הכוח, כדי שהפסקת האש תימשך. קטאר רוצה לשרת את עזה ולהגן עליה".