דיווח: דאע"ש הצליח לייצר נשק כימי והשתמש בו בעירק וסוריה

ראש הארגון למניעת הפצת נשק כימי טוען כי ארגון הטרור הצליח לרקוח גז חרדל ותוצר לוואי של כלור ולהשתמש בהם בדיר א-זור שבסוריה ובסביבת העיר כירכוך שבעירק. "מומחים מטעמנו מצאו עדויות לשימוש בחומרים המסוכנים בשתי המדינות"

דיווח: לדאע"ש יש נשק כימי (רויטרס)

הארגון העולמי למניעת הפצת נשק כימי דיווח כי יש בידו ממצאים המצביעים על כך שדאע"ש ייצר והשתמש בנשק כימי כנגד אזרחים בסוריה ועירק. "מומחים מטעמנו מצאו ממצאים המעידים על שימוש בכלור וגז חרדל בסוריה ועירק", אמר ראש הארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"למרות שאין בידנו הוכחות לכך שדאע"ש הוא זה שהשתמש וייצר את החומר המסוכן, אנו חוששים מאוד שזו אכן המציאות", טען ראש הארגון בפני אנשי סוכנות הידיעות הצרפתית איי.אף.פי.

הדברים נאמרו במהלך פגישה שנועדה למנוע את הפצת הנשק, בעיר האג שבהולנד.

@002

כבר בחודש פברואר האחרון, טען ראש ארגון הביון האמריקני ה-CIA כי הוא מאמין שיש בידי דאע"ש את היכולת לייצר נשק כימי בכמויות קטנות. הטענות שמגיעות כעת, מצביעות על שימוש בנשק מסוכן זה בעיקר באזור הקרבות סביב העיירה דיר א-זור.

עדות נוספת לשימוש בנשק כימי, הגיעה בתחילת חודש מרס מהעיר טאזה, הסמוכה לכירכוך שבעירק. שלושה ילדים קטנים נהרגו ו-1,500 איש נוספים נפצעו כתוצאה ממתקפה של גז לא ידוע שבוצעה ככל הנראה על ידי ארגון הטרור.