דאע"ש מאשרים: מספר 2 בארגון חוסל

בארגון הטרור אישרו את הדיווח האמריקני על ההתנקשות בסגן מפקד ארגון "המדינה האסלאמית". הארגון אף הוציא לפועל פיגוע נקמה והקדיש את מתקפת הטרור לזכרו של הבכיר, שערק מאל קאעידה

מכה נוספת לאירגון הטרור (משרד ההגנה האמריקני)

מכה לארגון הטרור הרצחני: בדאע"ש אישרו היום (ראשון), באיחור ניכר אחרי ההכרזה האמריקנית, כי סגן מפקד הארגון חוסל במהלך תקיפה אווירית בסוריה. כבר בסוף חודש מרס הכריז גורם ממשל אמריקני בכיר על החיסול של עבד א-רחמאן מוסטפא אל-קאדולי, הידוע גם בכינוי אבו עלאא אל-עפרי. אל-עפרי שימש גם כאחד המנהיגים הדתיים הבכירים בארגון המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה של ארגון הטרור על מותו של הבכיר, סגנו של אבו-בכר אל בגדאדי, פורסמה במסגרת נטילת אחריות לפיגוע שמוקדש לזכרו. על פי הדיווחים בארה"ב, החיסול בוצע כבר בסוף חודש פברואר.

על ראשו של אל-קאדולי היה פרס בסך שבעה מיליון דולרים, והוא התחיל את דרכו בעולם הטרור כבר ב-2004, אז הצטרף לאל קאעידה. בתחילת 2012 החליט לעבור לדאע"ש, זמן קצר לאחר שהשתחרר מהכלא.

(רויטרס)

בתקיפה אווירית נוספת שבוצעה ביממה האחרונה חוסלו שני אנשי דאע"ש בצפון סוריה: הקואליציה בראשות ארה"ב הפציצה מחסן לוחמרי נפץ סמוך לעיר דאביק לאחר שהתקבל מידע מודיעני על הפעילות באזור מהרשויות בטורקיה. על פי הדיווח באנקרה, פעילים נוספים נפצעו בתקיפה.