תיעוד: הרגע בו הופצץ בית החולים בסוריה

מצלמות אבטחה בבית החולים "אל קודס" בעיר חלב תיעדו מבפנים איך נראים הרגעים בהם מופגז המוסד הרפואי על ידי כוחות הנאמנים לנשיא אסד. ארגוני זכויות אדם טוענים כי לפחות 50 נהרגו בתקיפה‎ ועשרות נפצעו. בימים האחרונים מתנהלים קרבות עזים על השליטה בעיר

קרבות עזים בחלב - מבט מבפנים: העיר השנייה בגודלה בסוריה השרויה בקרבות עזים בין כוחות אסד למורדים, שגבו את חייהם של מאות. בתיעוד דרמטי ממצלמות אבטחה בבית החולים "אל קודס" בעיר נראה הרגע בו מופצץ מהאוויר המוסד הרפואי על ידי כוחות אסד - תקיפה בה נהרגו על פי הדיווחים כמה עשרות בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התמונות הקשות מבית החולים פורסמו גם בערוץ 4 הבריטי וגרמו לזעזוע ברחבי העולם. על פי הדיווחים בסוריה, במתקפה נהרגו כ-50 בני אדם ועוד רבים נוספים נפצעו.

בסרטון ממצלמות האבטחה נראים אנשים צועדים במסדרונות בית החולים כשלפתע התרחש פיצוץ אדיר. לאחר מכן, עשן סמיך כיסה את בית החולים ואנשים רבים ניסו להימלט מהמקום ולמצוא את דרכם החוצה.

קרבות עזים בחלב, ארכיון (רויטרס)

למרות האירועים הקשים, צבא אסד ממשיך להפציץ את מעוזי המורדים בחלב. בעשרת הימים האחרונים דווח על לחימה מסיבית בעיר הצפונית, שמחולקת כבר זמן רב בין המשטר לתומכי האופוזיציה. בארגון "רופאים ללא גבולות" טוענים כי ההפצצה בבית החולים פגעה במרכז הרפואי המשרת כ-250 אלף אזרחים באזורים האלו של העיר.

"לשפר את התיאום עם האמריקנים"

רוסיה, בת בריתה הצבאית והמדינית של דמשק, גינתה בחריפות את המעשה וכינתה אותו "מתקפת טרור", אך טענה כי אל-קעידה או ג'בהת א-נוסרה נושאים באחריות למתקפה. במוסקבה הבהירו כי נדרש שיפור ניכר בתיאום עם וושינגטון כדי ליישם את הסכם הפסקת האש שנחתם בפברואר.

במסגרת המאמצים הדיפלומטיים צפוי מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי לנחות היום בז'נבה כדי להשתתף בשיחות השלום שנערכות בשווייץ.ביום שישי הכריז צבא אסד על "רגיעה" באזור לאטקיה שבצפון החוף ובפרברי הבירה דמשק, ואף החיל אותה על חלב.

בצבא סירבו לפרט מה כוללת אותה "רגיעה" בפועל ובאלו נסיבות יפרו אותה באופן חד צדדי. הרגיעה צפויה להימשך בין 24 ל-72 שעות באותם אזורים לכל היותר, החל משלשום.