הפצצות כבדות בחלב: 250 הרוגים ב-9 ימים

המלחמה שלא נגמרת: יותר מחודשיים לאחר כינון ההסכם עליו חתמו המעצמות במינכן במטרה להפסיק את הקרבות - 250 איש נהרגו בחלב תוך שבוע ימים, 40 מהם ילדים. באזור דמשק ולטקיה הוכרזה רגיעה זמנית ושיחות השלום בז'נבה נמשכות - אך כל אלה לא מרגיעים את תושבי צפון המדינה שחשים בהסלמה באזורם

סוריה ממשיכה לדמם: תשעה ימי לחימה עקובים מדם בחלב, העיר הגדולה בצפון סוריה, הביאו למותם של כ-250 איש, לוחמים משורות צבא אסד והמורדים אך גם אזרחים. מרבית הקורבנות, בהם גם 40 ילדים, נהרגו בעיקר ב-30 תקיפות אוויריות שבוצעו באזורים שבשליטת המורדים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דווקא לאחר ההסכם שחתמו ארצות הברית ורוסיה בפסגה במינכן במטרה לסיים את המלחמה, ובצילן של שיחות השלום המתקיימות בז'נבה, חווה צפון המדינה הסלמה בלחימה. רק אתמול (שישי) הכריז הצבא על "רגיעה" באזור לאטקיה שבצפון החוף ובפרברי הבירה דמשק, ולא החיל אותה על העיר שספגה אבדות רבות בימים האחרונים.

30 הפגזות בשבוע ימים

ממשיכים להילחם בצל שיחות השלום

העיר חלב מחולקת מזה שנים בין המורדים למשטר אסד, המבקש לשלוט בעיר השנייה בגודלה במדינה ערב המלחמה. "ישנם אזורים שקטים יחסית כמו לטקיה ופרברי דמשק", מחדדים במרכז הסורי לזכויות אדם את ההבדלים בין חלקים שונים בסוריה. עוד מסרו במרכז כי באזורים האלו לא בוצעו תקיפות אוויריות במשך יותר מיממה - זמן ממושך יחסית במונחי המלחמה הארוכה והקשה. "בלילה הקודם המצב היה הפוך לחלוטין - נשמעו צלילים של הפצצות אוויריות והפגזות", הוסיפו במרכז.

בצבא הסורי סירבו לפרט מה כוללת אותה "רגיעה" בפועל ובאלו נסיבות יפרו אותה באופן חד צדדי. הרגיעה נועדה להימשך בין 24 ל-72 שעות באותם אזורים לכל היותר.

בתוך כך, שיחות השלום נמשכות כאמור בז'נבה. מחר יגיע לשם מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, יחד עם שליח האו"ם לשיחות סטפן דה סניורה וכן נציגים סעודיים וירדניים. בשבוע החולף הפציר דה סניורה בארצות הברית וברוסיה להתערב בדחיפות בשיחות, וכעת נענה קרי לקריאה זו.