הג'יהאד מציג: אולטרא לייט לפיגועים

בסרטון שפרסם ברשת מציג ארגון הטרור יכולת חדשה: כלי טיס מאויש שנועד, לדברי הדובר, "להתגבר על הקושי", כלומר לבצע פיגועים מהקרקע או דרך הים. ברקע התיעוד הזה עומדת כנראה התחרות עם חמאס על הניסיונות לייצר חלופות אסטרטגיות לפיגועים על הקרקע

ה"הפתעה" של הג'יהאד האסלאמי בעזה: מטוס קל בשירות הזרוע הצבאית, "פלוגות אל-קודס". בסרטון שהעלה הבוקר (שבת) הארגון לרשת, לזכר אחד ממהנדסיו שנהרג היום לפני שנים שנים, נחשף הפיתוח החדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בפעם הראשונה בה מציג הארגון את המאמץ לפתח יכולת כזו. עד היום הציגו פעילי הג'יהאד והחמאס בעיקר מזל"טים ישראלים שנפלו או הופלו בשטח הרצועה. בחמאס הפעילו כלי טיס בלתי מאוישים במהלך מבצע צוק איתן ואף הציגו באחרונה מזל"ט ישראלי שנפל בידיהם, ושלטענתם הוכנס לשירות מבצעי בזרוע הצבאית.

תמונות מאימוני המהנדס על המטוס קל נועד, על פי הדובר בסרטון, "להתגבר על הקושי", כשהכוונה, כפי הנראה, לקושי להוציא לפועל פיגועים מהקרקע או דרך הים.

יכולת חדשה להוצאת פיגועים?

לצד איום על ישראל, מדובר גם בדוגמה לתחרות של הג'יהאד האסלאמי ברצועה עם ארגון חמאס על הניסיונות לייצר חלופות אסטרטגיות לפיגועים על הקרקע. חמאס מפתח את המנהרות, בעוד שהג'יהאד עסוק בפיתוחים טכנולוגיים אחרים.