מהלילה בחצות: הפסקת אש בחאלב

אחרי שבוע עם יותר מ-200 הרוגים מאש המשטר והמורדים בחאלב, המעצמות התערבו והושג הסכם לייצוב הפסקת האש. על פי דיווחים, הפסקת האש תימשך 24 שעות בדמשק והסביבה ו-72 שעות באזור לטקיה

מהלילה: הפסקת אש בחאלב (רויטרס)

בתום שבוע בו נהרגו יותר מ-200 בני אדם בחילופי אש בין המשטר הסורי והמורדים בחאלב, רוסיה וארצות הברית הצליחו להגיע עם הכוחות במקום לסיכום על הפסקת אש. ההפוגה תיכנס לתוקף הלילה (שישי) בחצות, ועל פי דיווחים, הפסקת האש תימשך 24 שעות בדמשק והסביבה ו-72 שעות באזור לטקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשבוע האחרון נהרגו במתקפות אוויריות באזור העיר אלפו 123 אזרחים, בהם גם 18 ילדים - כך לפי ארגון זכויות האדם הסורי. מנגד, 71 אזרחים, בהם 13 ילדים, נהרגו בירי המורדים על אזורים שבשליטת הממשל, כך לפי ארגון פיקוח בריטי. שמונה אזרחים נוספים, בהם שלושה ילדים, נהרגו בירי של הממשל באזורים שאינם בשליטתו.

במקביל, רוסיה הודיעה כי היא נכונה לפתוח בשיחות עם כל מדינה המעוניינת להמשיך בשיחות השלום בז'נבה, ובראשן ארצות הברית. לפי דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, כבר כעת נעשה שימוש בכל צינורות התקשורת המקובלים.

מוקדם יותר היום אמר השליח הרוסי למשא ומתן בז'נבה בין המשטר הסורי לבין נציגי האופוזיציה במדינה לאו"ם כי רוסיה מצפה למגע ישיר בין שני הצדדים בסבב השיחות החדש שצפוי להיפתח בז'נבה.