דיווח: "חמאס סיכל 3 שיגורים מרצועת עזה"

הפלסטינים מדווחים כי חמאס נוקט צעדים בכדי לשמר את השקט סמוך לגבול עזה. על פי הדיווחים, הארגון פרס כוחות נוספים ברצועה למניעת שיגורי רקטות לעבר שטח ישראל

מאמצים למנוע שיגורים. חמאס (ארכיון) (רויטרס)

האם חמאס פועל לשמירת הרגיעה היחסית סמוך לגבול? כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי הארגון פרס כוחות נוספים בסמוך לגדר המערכת בכדי למנוע שיגורים לעבר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף דווח כי בעת האחרונה סיכלו אנשי הארגון שלושה ניסיונות לירי רקטות מעזה לשטח ישראל. הדיווח מגיע כשבוע לאחר שישראל חשפה מנהרה באורך כשני קילומטרים, אותה חפרו אנשי הארגון בשטח ישראל.

פתח היציאה של המנהרה אותר באזור סופה בעוטף עזה - לא בקרבת יישוב. במערכת הביטחון מעריכים כי מדובר במנהרה חדשה יחסית, שנחפרה לאחר סיום מבצע "צוק איתן" בקיץ 2014. המנהרה נחשפה באמצעות המערכת החדשה לגילוי מנהרות.

בעקבות חשיפת המנהרה, אמר גורם בפיקוד הדרום כי חמאס, מנסה להיבנות ומתקשה מאוד ללבסס מחדש את תשתיתו. "הארגון חופר מנהרות אך סובל מקשיים בשטח (התמוטטות מנהרות) ומקושי עצום להבריח נשק לרצועה כי המצרים חוסמים את המנהרות ברפיח", אמר. "לכן יכולת ההתעצמות של הארגון מאז צוק איתן מוגבלת והוא לא הגיע לכמות הרקטות שהיו לו. לא במספרים ולא באיכות".