חמאס הסיר האחריות מהפיגוע בי-ם

כמעט שבוע עבר מאז פיגוע ההתאבדות באוטובוס בירושלים. בתוך ארגון חמאס עורר הפיגוע תגובות רבות וסותרות. אחרי נטילת האחריות הראשונית, לקח חמאס צעד אחד אחורה

זירת הפיגוע בי-ם, בשבוע שעבר (חדשות 2)

כשבוע לאחר הפיגוע באוטובוס קו 12 בירושלים, בחמאס ממשיכים להעביר מסרים סותרים. הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה סרטון שצולם לפני כשלושה חודשים, ובו נראה המחבל כשהוא מגיע רעול פנים עם סרט של חמאס ומדים צבאיים לביתו של קרוב משפחתו, ונושא דברים לזכרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בסוף השבוע האחרון, הגיעו מספר רעולי פנים לאוהל האבלים של אותו מחבל. הם נישקו את אמו לאחר שגורשו מאוהל האבלים של הגברים בגידופים וחרפות, שם האשימו אותם בכך שהם נתנו לבנם למות.

ביום הפיגוע דיווחו מספר כלי תקשורת על נטילת אחריות של חמאס. גורמים מהנהגת הלשכה המדינית של חמאס דרשו מאותם כלי תקשורת להסיר את נטילת האחריות. הם אמרו: "אנחנו מתאבלים עליו, הוא משלנו, אבל אנחנו לא לוקחים אחריות על הפיגוע הזה".

לאוזניים ישראליות ספק אם הניואנסים הללו חשובים, אבל הם חשובים מאוד. המשמעות שלהם היא היכן תוכנן ונוצר הפיגוע - ברצועת עזה או מחוצה לה? והאם מדובר ביוזמה מקומית?. גורמים רבים בחמאס לא רוצים לראות היום אוטובוסים מתפוצצים בתוך ישראל. הדבר הזה אינו לגיטימי מבחינתם, ולא בכדי אנחנו לא שומעים התייחסות של איסמעיל הנייה, מחמוד א-זהאר ואחרים לפיגוע שאירע לפני כשבוע בירושלים.