מועצת המדינות המוסלמיות מגנה את אירן

ועידת מועצת המדינות המוסלמיות נחתמה בהצהרה חריפה של המועצה נגד אירן: בהודעת גינוי נוקבת שהוציאה המועצה הצהירה כי אירן "תומכת בעקביות בטרור", ומתערבת בענייני הפנים של מדינות מוסלמיות אחרות

אירן. "תמיכה מתמשכת בטרור" (חדשות 2)

המועצה לשיתוף פעולה של המדינות המוסלמיות (OIC) גינתה היום (שישי) בחריפות את אירן, והאשימה אותה ב"תמיכה מתמשכת בטרור". עוד הואשמה אירן בהתערבות ענייני הפנים של מדינות האזור, בהi תימן וסוריה. "המועצה בחנה את ההתערבות האירנית בענייני הפנים של מדינות האזור וכן מדינות נוספות החברות במועצה, בהן בחריין, תימן, סוריה וסומליה, ותמיכתה המתמשכת בטרור", הסבירה המועצה בהודעה האחרונה ששחררה מהאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במועצה חברים נציגים מ-57 מדינות מוסלמיות מרחבי העולם, שהתכנסו השבוע באיסטנבול לכינוס תקופתי. בוועידה נדונו שלל סוגיות, בהן גם ההשלכות ההומניטריות של מלחמת האזרחים בסוריה. החברות סיכמו במהלך הוועידה על עבודה צמודה יותר בכל הנוגע למאבק בטרור, וכן החליטו על הקמת מרכז באיסטנבול שישמש להמשך שיתופי הפעולה משטרתיים.

ארדואן.יזם הקמת מרכז באיסטנבול (רויטרס)
"זה רק הולם להקים מערך המחבר בין החברות במועצה שיחזק וימסד את את שיתוף הפעולה נגד טרור ופשעים נוספים", נימק נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, שיזם את המהלך - אך לא סיפק איזשהו לוח זמנים להקמת המרכז. טורקיה צפויה להיות נשיאת המועצה בקרוב למשך שלוש שנים, במסגרת הרוטציה הקבועה בארגון.

במהלך הוועידה נשא דברים גם הנשיא האירני חסן רוחאני, שביקר את השסעים בתוך החברה המוסלמית. "אסור שייצא מהמועצה מסר שמלבה את הפילוג בתוך החברה שלנו", אמר הנשיא. בכך התייחס בעקיפים רוחאני לכך שאירן, ברובה המכריע שיעית, נמצאת בחיכוכים מול מדינות בעלות רוב סוני כמו תימן וסוריה.