ירדן: "מזל"טים תקפו בגבול ישראל"

בעוד הקרבות בין המורדים הסורים לפעילי דאע"ש בסוריה מחריפים, מדווחים כלי התקשורת בעמאן על הגברת המעורבות הירדנית בלחימה נגד ארגון הטרור. כחלק מהמאבק, מדווחת עמאן על הפעלת כלי טייס בלתי מאויישים בגבול ישראל-סוריה, שמטרתם סיכול חדירת פעילי דאע"ש למדינה

כלי תקשורת בירדן דיווחו היום (רביעי) כי עמאן החלה בהפעלת מזל"טים סמוך לגבול סוריה-ישראל, כחלק מהמאבק נגד חדירת תומכי דאע"ש למדינה. על פי הדיווח באתר החדשות "ראי אליום" הירדני, הורגשה בימים האחרונים נוכחות מוגברת של סיורים ירדניים לאורך קו הגבול, על רקע החרפת הקרבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים, כלי טייס בלתי מאוישים מירדן פעלו מעל המחוזות דרעא והגולן, כלומר במשולש הגבולות בין ישראל-ירדן-סוריה, כדי לסכל פעילות של תומכי דאע"ש. הפעלת המזל"טים הגיעה בעקבות התלהטות הקרבות בין הצבא הסורי החופשי, הנתמך באופן לא גלוי על ידי ירדן, לבין שני ארגונים של תומכי דאע"ש שהתאחדו בימים האחרונים - גדוד חללי הירמוכ ואלמות׳נא - שניהם יושבים בדרום רמת הגולן.

הפעילות הירדנית מנסה למנוע מתומכי דאע"ש לפלס את דרכם דרומה, לעבר ירדן בעמק הירמוכ ומערבה, לעבר מחוז קוניטרה שעל גבול ישראל.