בצל הפסקת האש: סוריה בוחרת

מיליוני סורים צפויים להחרים את ההצבעה, שמתקיימת בצל הפסקת האש: משטרו של אסד, ששואף להרגיע את הרוחות במדינה, יאפשר לאזרחים המתגוררים באזורים שבשליטת המורדים להצביע במחוזות סמוכים. האם הדיונים עם האופוזיציה יובילו לפיזור הפרלמנט?

סוריה נערכת לבחירות (רויטרס)

"דמוקרטיה" נוסח אסד: היום (רביעי) נפתחו הקלפיות בבחירות לפרלמנט הסורי - בחירות אותן מחרימה האופוזיציה במדינה. ההצבעה מתקיימת בצל הפסקת האש והמשטר מאפשר לתושבי מחוזות שכפופים לשלטון המורדים להצביע בקלפיות במחוזות סמוכים, הכפופים לשליטתו. הפסקת האש במדינה אפשרה את פתיחת הקלפיות, למרות החשש לעימותים סוערים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צבאו של אסד החל בחגיגות לרגל הבחירות - למרות שמיליונים צפויים להחרים את ההצבעה. האופוזיציה הודיעה על החרמת ההצבעה, מכיוון שהיא מתקיימת בכפוף לחוקת המשטר ולא כחלק מהסדר לסיום מלחמת האזרחים.

יפזר את הפרלמנט? אסד (רויטרס)

מבחינת המדינה הסורית והנשיא אסד, ההליך הדמוקרטי הוא מהלך מתבקש שנועד להחזיר את סוריה למצב נורמלי - גם אם אסד עצמו ייאלץ לפזר את הפרלמנט, במידה שיושג הסכם על בחירות חופשיות עם האופוזיציה בשיחות הנערכות בז'נבה.

כ-3,000 מועמדים מכל רחבי המדינה מתמודדים על 250 מקומות ב"אסיפת העם". ההצבעה נערכת ביותר מ-7,000 מרכזי הצבעה ויימשכו עד הערב - כאשר ועדת הבחירות יכולה להאריך את ההצבעה בחמש שעות נוספות (עד לחצות שעון מקומי) במידת הצורך.