אפגניסטן: הכוח הנשי החדש של רחוב סומסום

"זארי", ילדה אפגנית כבת 6, היא הבובה החדשה שהצטרפה לצוות של "רחוב סומסום" האפגני, כחלק מהניסיון לעודד ילדות ונערות צעירות להשתלב במערכת החינוך ולהבין שגם להן מותר לחלום על קריירה. "חלק מהכוח של זארי הוא להגיע לילדים ולהורים שייתכן ואין להם שום מקור אחר לצרוך תוכן חינוכי", הסבירה אחת מיוצרות הסדרה

הכירו את "זארי" הפאגנית (sesame workshop)

תכנית הילדים המפורסמת "רחוב סומסום" חנכה אתמול (חמישי) דמות חדשה, ילדה אפגנית כבת 6 בשם "זארי". זארי מצטרפת לשורת בובות שכבר הגדילו את המגוון התרבותי בתכנית, לצד "כוכה" המצרית ו"צ'אמקי"ההודית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטרתה של זארי, שהצטרפה לצוות הבובות של רחוב סומסום האפגני שהיא תכנית הילדים הנצפית ביותר במדינה, היא לקדם העצמה נשית במדינה בה נשים מודרות כמעט לגמרי ממערכת החינוך. לזארי צמה ארוכה חומה ותלבושת אפגנית מסורתית והיא תשתתף, בין היתר, במערכונים על בריאות, אימון גופני ואף תראיין רופאים ומומחים אחרים כדי לגלות כיצד היא בעצמה יכולה להפוך לרופאה כשתגדל.

"החלק המרגש בזארי הוא שהיא תוכל להפוך למודל חיקוי עבור ילדות ונערות צעירות וללמדן כמה נפלא ללכת לבית הספר ושמותר להן לחלום על קריירה משלהן", אמרה יוצרת בכירה בתכנית. "זה מעצים שהבובה האפגנית הראשונה בתכנית, היא בת".

"חלק מהכוח של זארי ומהפוטנציאל שלה כמודל לחיקוי, הוא להגיע לילדים ולהורים שייתכן ואין להם שום מקור אחר לצרוך תוכן חינוכי", הוסיפה.