משפחת המחבל מחברון: נתבע את ישראל

קרוביו של המחבל שנורה למוות בחברון הודיעו כי יגישו תביעה לבימ"ש ישראלי בעקבות התקרית וביקשו מאבו מאזן להגיש תביעה לביה"ד בהאג. מחר יתקיים דיון נוסף בעניינו של החייל החשוד בהריגה ששוחרר למעצר פתוח

משפחת המחבל במסיבת העיתונאים

משפחתו של עבד אל-פתאח א-שריף, המחבל שנורה ע"י חייל צה"ל בחברון לפני כשבועיים לאחר שנוטרל, הודיעה הערב (שני) כי תגיש תביעה לבית משפט ישראלי וכן תדרוש מאבו מאזן להגיש, במקביל, תביעה לביה"ד הבינלאומי הפלילי בהאג - כך מסר דובר המשפחה במסיבת עיתונאים שנערכה בחברון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח בסוכנויות ידיעות פלסטיניות, המשפחה גם דורשת את מסירת גופת המחבל. מושל חברון הודיע במהלך האירוע כי הרשות הפסלטינית תמשיך בתיעוד הראיות ותעלה את הסוגיה בחוגים בינלאומיים.

"צריך לשפוט את ישראל ולחשוף את קלונה", מסרה המשפחה. "זאת בעקבות הפשעים שהיא מבצעת מאז תחילת ההתקוממות העממית בחודש אוקטובר האחרון".

מחר ידון בית הדין הצבאי בקסטינה פעם נוספת בהארכת מעצרו של החייל שירה במחבל, לאחר שבסוף השבוע האחרון שוחרר למעצר פתוח בבסיס. בתוך כך, נותחה אתמול גופתו של המחבל במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

הרופא הפלסטיני שהשתתף בנתיחה אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי מהממצאים עולה כי המחבל מת כתוצאה מהירי של החייל החשוד בהריגה. גם הרופאים הישראלים שהשתתפו בנתיחה אישרו את הממצאים.