בדרך לתבוסה? גל המפלות של דאע"ש

ארגון הטרור אמנם מאיים על אירופה עם פיגועים, אלא שבזירה שקרובה אלינו, הוא סופג הפסד אחר הפסד בשדה הקרב. אחרי ההפגזות מהאוויר של המעצמות והפעילות הרוסית, נפילתה של העיר תדמור היא נקודת השיא במשבר שעובר על המדינה האסלאמית, שנאבקת להחזיק ברצף טריטוריאלי - ממוסול שבעירק עד חומס שבסוריה

הפסד אחר הפסד - מה נשאר מארגון הטרור הרצחני? התבוסה של ארגון הטרור דאע"ש בעיר תדמור, אותה כבשו השבוע כוחות הממשל הסורי בגיבוי רוסי, מסמלת אולי יותר מכל את מגמת ההיחלשות של המדינה האסלאמית ומהווה מכה קשה לארגון. נאמני אסד טוענים שכיבוש עיר העתיקות מהווה רק את המכה ראשונה בסדרת כיבושים מחודשים של שטחים מידי דאע"ש בסוריה, בדרך לערים במזרח: א-ראקה ודיר א-זור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התערבותה של מוסקבה בשבעת החודשים האחרונים בנעשה בסוריה, הובילה למומנטום מבחינת המשטר בדמשק - והיטתה את מאזן הכוחות לטובת הממשל של אסד במלחמת האזרחים הסורית - זאת למרות הצהרות מוסקבה על פרישה מהמלחמה. מטוסים ומסוקים רוסיים ממשיכים וימשיכו לתמוך בלוחמיו של אסד.

דאע"ש סופג עוד ועוד הפסדים (חדשות 2)

התבוסה השבוע בתדמור מגיעה שלושה חודשים אחרי שכוחות דאע"ש סולקו מהעיר רמאדי שבעירק על ידי אנשי הצבא העירקי (שהובס בעיר ביוני 2014). ארגון המדינה האסלאמית איבד גם את העיר העיראקית תכרית ואת העיר הסורית אל-שדאדי. כוחותיו של אסד וכוחות הצבא העירקי מנסים לקטוע את רצף השליטה של דאע"ש - ממוסול העירקית עד א-ראקה הסורית.

לוחמים כורדים רשמו את ההצלחה הצבאית המשמעותית ביותר נגד דאע"ש בניצחון בזירת קובאני ותל אל-אביד בסוריה באוגוסט 2015. המתקפות הכורדיות בסינג'אר קוטעות את רצף שליטת הארגון בחזית הצפונית. ארה"ב מבצעת מידי יום תקיפות מהאוויר ובסוף השבוע האחרון, חיל האוויר האמריקני הנחית מכה על הארגון, שחיסלה כמה מבכירי ארגון המדינה האסלאמית.