דיווח: אסד כבש מחדש את תדמור

מכה לארגון הטרור: למרות שמאות לוחמי דאע"ש נלחמו על העיר במשך שלושה שבועות, גורם בצבא סוריה דיווח כי העיר נכבשה לחלוטין. גורמים במדינה סיפרו כי חלק מהעתיקות בעיר ההיסטורית שרדו את הכיבוש של המדינה האסלאמית

שער הניצחון בתדמור, ארכיון (רויטרס)

העיר העתיקה חזרה לשליטה סורית מלאה: היום (ראשון) דיווחו כלי תקשורת בסוריה כי כוחות צבא אסד הצליחו להשתלט מחדש את תדמור (פלמירה), העיר ההיסטורית שארגון דאע"ש כבש לפני כעשרה חודשים. ארגון מעקב מערבי הפועל במדינה אישר את הדיווח על כיבוש העיר - שמהווה מכה משמעותית לארגון הטרור בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיר המדברית תדמור, בה היו עשרות מבנים עתיקים ושרידים מתקופת האימפריה הרומאית, נכבשה במאי 2015 על ידי ארגון הטרור - שמיהר להשמיד עתיקות במפגן ראווה. מקור צבאי הודיע היום כי כוחות הצבא הסורי "סגרו מעגל" ושבו לשלוט בעיר: "לצבא ולבנות בריתו יש אחיזה מלאה בתדמור". כמו כן דווח במדינה כי חלק מהעתיקות שרדו את תקופת הכיבוש של המדינה האסלאמית.

לעומת זאת, ארגון מערבי הפועל במדינה אמר כי עדיין נשמעים קולות ירי במזרח העיר - אך רוב כוחות דאע"ש נסוגו מזרחה, לאחר מאבק של כשלושה שבועות. על פי ההערכות, כ-400 לוחמי דאע"ש נהרגו בקרב על תדמור - שהסתיים בתבוסה. אתמול טענו גורמים ברוסיה כי עשרות פעילי דאע"ש נהרגו בתקיפות האוויריות באזור. לצד התבוסות בסוריה, סופג דאע"ש מפלות גם במוסול שבעירק, וכן מול לוחמי הפשמרגה הכורדים.

הוצאה להורג של דאע"ש בתדמור

מדובר במכה נוספת לארגון הטרור, לאחר חיסולו של סגן מפקד דאע"ש במהלך תקיפה אווירית בסוריה לפני כחודש: גורם ממשל אמריקני בכיר אישר לרשת NBC את הדיווח על מותו של הבכיר, מנהיג דתי בכיר באירגון בשם עבד א-רחמאן מוסטפא אל-קאדולי, הידוע גם בכינוי אבו עלאא אל-עפרי.

על ראשו של אל-קאדולי היה פרס בסך שבעה מיליון דולרים, והוא התחיל את דרכו בעולם הטרור כבר ב-2004, אז הצטרף לאל קאעידה. בתחילת 2012 החליט לעבור לדאע"ש, זמן קצר לאחר שהשתחרר מהכלא.