דיווח: חוסל מספר 2 בדאע"ש

כלי תקשורת בארצות הברית מדווחים מפי גורמי ממשל בכירים כי סגן מפקד אירגון "המדינה האיסלאמית" חוסל במהלך תקיפה אמריקנית בסוריה - עבד א-רחמאן מוסטפא אל-קאדולי. מוקדם יותר השבוע חוסל בכיר אחר באירגון‎, עומר אל-שושאני

מכה נוספת לאירגון הטרור (משרד ההגנה האמריקני)

סגן מפקד דאע"ש חוסל במהלך תקיפה אווירית בסוריה לפני כחודש - כך סיפר גורם ממשל אמריקני בכיר לרשת NBC. מותו של הבכיר, מנהיג דתי בכיר באירגון בשם עבד א-רחמאן מוסטפא אל-קאדולי, הידוע גם בכינוי אבו עלאא אל-עפרי, מגיע לאחר שמנהיג אחר ב"מדינה האסלאמית", עומאר אל-שישאני, חוסל גם הוא בתקיפה אווירית בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על ראשו של אל-קאדולי היה פרס בסך שבעה מיליון דולרים, והוא התחיל את דרכו בעולם הטרור כבר ב-2004, אז הצטרף לאל קעידה. בתחילת 2012 החליט לעבור לדאע"ש, זמן קצר לאחר שהשתחרר מהכלא.

אתמול פירסם ארגון הטרור סרטון ברשתות החברתיות בו טען לניצחון הג'יהאד בעקבות הפיגועים בבריסל. בסרטון שיבח הדובר את אנשי ארגון הטרור והבטיח ע"וד פיגועים ברחבי היבשת, פיגועים נגד כל המדינות שמשתתפות במערכה נגד דאע"ש במזרח התיכון". הדובר הבטיח בסרטון עוד "ימים שחורים באירופה" בתגובה על המתקפות בסוריה ובעירק.

השבוע נחל האירגון תבוסה בסוריה, לאחר שכוחותיו של צבא אסד הצליחו השיג שליטה בעיר העתיקה תדמור הנמצאת תחת שליטת הארגון בעשרת החודשים האחרונים. התקדמות הכוחות הסורים למרכז המדינה והצלחתם לחדור אל העיר, מהווה סימן להיחלשותו של ארגון במזרח התיכון. לצד התבוסות בסוריה, סופג דאע"ש מפלות גם במוסול שבעירק, וכן מול לוחמי הפשמרגה הכורדים.