מפלה לדאע"ש: אסד השתלט על תדמור

כ-10 חודשים אחרי שאנשי דאע"ש כבשו את העיר ההיסטורית בלב סוריה, צבא אסד הצליח להחזיר לעצמו את השליטה באזור. המדינה האסלאמית נחלה תבוסות גם בחזית העירקית. ארכיאולוגים ברחבי העולם ממתינים בציפייה בכדי לאמוד את הנזק שהשאיר הארגון באתר הארכאולוגי

בזמן שדאע"ש מרכז את תשומת הלב העולמית בפיגועי הטרור שהוציא לפועל באירופה, אנשיו נחלו תבוסה בסוריה. כוחותיו של צבא אסד הצליחו השיג שליטה בעיר העתיקה תדמור הנמצאת תחת שליטת הארגון בעשרת החודשים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקדמות הכוחות הסורים למרכז המדינה והצלחתם לחדור אל העיר, מהווה סימן להיחלשותו של ארגון במזרח התיכון. לצד התבוסות בסוריה, סופג דאע"ש מפלות גם במוסול שבעירק, וכן מול לוחמי הפשמרגה הכורדים.

משקיפים של ארגוני זכויות אדם בינלאומיים דיווחו כי אנשי הצבא הסורי מצליחים לפנות את שדות המוקשים שאנשי המדינה האסלאמית הניחו סביב העיר, הנחשבת לאתר מורשת עולמי על ידי ארגון אונסקו של האו"ם.

תדמור מוזכרת במקורות היסטוריים כבר בשנת 1,100 לפנה"ס כעיר מרכזית בדרכי המסחר לאורכו של המזרח התיכון. עם הגיעם לעיר לפני כעשרה חודשים, אנשי דאע"ש הרסו כמה מהמבנים והפסלים העתיקים בעיר, ואפילו השתמשו באמפיתיאטרון לביצוע הוצאות להורג באופן פומבי.

בעקבות השתלטו המחודשת של צבא אסד על האזור, ארכיאולוגים ברחבי העולם ממתינים בדאגה בניסיון להבין את מידת ההרס שהותירו אחריהם אנשי הארגון באתר המורשת בנווה המדבר.