דאע"ש מסביר: למה לא פוגעים בישראל

על רקע גל הטרור המתגבר באירופה והפיגועים הקטלניים שמבצע ארגון המדינה האסלאמית ברחבי היבשת, מסבירים בדאע"ש מדוע ישראל היא לא המטרה המיידית - ובמי יש להתמקד

"יש מטרות חשובות יותר מישראל" (רויטרס)

מדוע דאע"ש אינו פוגע בישראל? אנשי ארגון הטרור הרצחני, שנטל הערב (שלישי) אחריות לפיגועים הקטלניים בבריסל, בהם נרצחו כ-30 בני אדם, מסבירים מדוע ישראל לא מהווה מטרה מיידית לפיגועים, אלא מדינות אירופה ומדינות ערביות ומוסלמיות.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי האידאולוגיה המנחה את חברי הארגון, אין בסיס לפרוטוקולים של זקני ציון - המסמך האנטישמי המפורסם שהופץ במאה שעברה וטען כי היהודים שולטים בעולם. לטענת דאע"ש, מי שמאמין בכך הוא טיפש, כי היהודים אינם שולטים בעולם.

עוד סבורים בארגון כי היהודים אינם "כופרים" גרועים יותר מכופרים אחרים - ובהם מוסלמים שיעים. לטענתם, חשוב להתמקד במלחמה במשטרים הערביים המשמשים כקו הגנה לישראל - ולא בישראל עצמה.

אנשי דאע"ש מאמינים שישראל היא בעיה דתית, אבל לא מהווה מטרה מיידית וכי מבחינה הלכתית, אסור להתמקד בלחימה רק בה כי מדובר במעשה נגד הדת. זו הסיבה שמבחינת דאע"ש, ארגוני הטרור באזורנו כמו חמאס וחיזבאללה טועים - מה גם שבעיני דאע"ש, הסוגיה הפלסטינית היא איננה הבעיה המרכזית של המוסלמים.

דוגמה מוחשית לפעילות של דאע"ש שאיננה מופנית נגד ישראל באה לידי ביטוי בלוחמה בסוריה: בדרום הגולן מנהלים חברי חטיבת חללי הירמוכ - שלוחה של דאע"ש בסוריה, מתקפה מול גדודי המורדים האחרים. הם מפנים את האש שלהם מזרחה - ולא מערבה.