נסראללה: "במלחמה הבאה נפגע בכור הגרעיני"

בריאיון לרשת אל-מיאדין מאיים נסראללה כי במקרה של עימות - חיזבאללה יפגע בשורה של מטרות אסטרטגיות בישראל: "לא יהיו לנו קווים אדומים". עם זאת העריך כי ישראל לא צפויה לצאת למלחמה "בעתיד הנראה לעין"

"לא יהיו לנו קווים אדומים במלחמה הבאה" - כך הצהיר הערב (שני) מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בריאיון שהעניק לרשת הטלוויזיה הלבנונית "אל-מיאדין". במהלך הריאיון איים נסראללה לפגוע במתקניה הגרעיניים של ישראל והבהיר כי בידי חיזבאללה רשימת מטרות רגישות שייפגעו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש לנו רשימה שלמה של מטרות - מפעלים, כורים מחסנים וכדומה", ציין נסראללה. "כיפות ברזל לא יועילו. אנחנו לא זקוקים להרבה טילים כדי להסב נזק. יש להם (לישראל) אתרים פטרוכימיים, מרכזי מחקר ביולוגיים, כורים גרעיניים ומתקנים גרעיניים. כולם נמצאים ליד ערים. אם יפגעו בנו יש לנו זכות לפגוע בהם".

מתקן אמוניה בחיפה

"הם בעצמם אומרים שיש לנו טילים שיכולים להגיע לכל מקום בפלסטין - וזה נכון", הוסיף מזכ"ל חיזבאללה. "ישראל אינה צפויה לצאת למלחמה בעתיד הנראה לעין. היא לא תצא למלחמה ללא בקשה או אור ירוק מארה"ב וזה לא צפוי בקרוב".

הכור בדימונה (רויטרס)

הנתונים שציין נסראללה הובילו אותו למסקנה כי ישראל לא תרצה להסתכן במלחמה נוספת בעתיד הקרוב. "מלחמה ישראלית בלבנון היא הרפתקאה שלא ניתן לחזות את תוצאותיה", אמר. "העלות מבחינת חיי אדם עבור ישראל חשובה מאוד. למרבה הצער בעולם הערבי יש מי שעובד אצל ישראל אך היא לא עובדת אצל אף אחד. היא מונעת משיקולי עלות כנגד תועלת".