זוועות המשטר הסעודי נחשפות

סרט דוקומנטרי של תכנית התחקירים FRONTLINE חושף את האלימות והאכזריות שחווים תושבי הממלכה. בסרט מתועדים הוצאות המוניות להורג וגופות שתלויות לצד הכביש במשך ימים כדי שהתושבים יראו מה מחיר חיי הפשע או הפריצות. בבריטניה גוברת הביקורת על הקשרים הטובים של שליטי ערב הסעודית ללונדון

הוצאה להורג בצד הכביש (FRONTLINE)

חמש גופות תלויות על עמוד בין שני מנופים במשך ימים - המראה המחריד הזה שאותו נאלצו תושבי ערב הסעודית לראות מהווה תזכורת כואבת למה שעשוי להיות המחיר של בחירה בחיי פשע. הגופות הועלו למרומים אחרי שראשי הפושעים נכרתו בהוצאה פומבית להורג.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

התמונות המזעזעות מוצגות בסרט דוקומנטרי חדש Saudi Arabia Uncovered של תכנית התחקירים FRONTLINE שמתאר את הזוועות שמבצע המשטר הממלכה. בסרט מוצגת אלימות נוראית כלפי נשים, כשאחת מהן סופגת דקירות ומכות בצד הכביש אחרי שנמצאה אשמה ברצח. היא צועקת "לא עשיתי את זה" - בזמן ראשה נערף.

גופות תלויות בצד הדרך כדי לעורר פחד מחיי (FRONTLINE)

אחת הכיכרות בבירה הסעודית קיבלה את השם "צ'ופ צ'ופ" בגלל ההוצאות להורג הפומביות שנערכות בו. לא רק אלימות השוטרים זעזעה את מפיקי הסרט, אלא גם אלימות אקראית נגד נשים בסופרמרקט או ברחוב במרכז העיר, שנראית עניין של מה בכך.

בבריטניה, ששומרת על קשרים הדוקים עם הממשל הסעודי, התעוררה בחודשים האחרונים ביקורת נוקבת על המשטר הדיקטטורי בסעודיה. חיצי הביקורת מופנים במיוחד אל משפחת המלוכה הבריטית, שראשיה מבקרים פעמים רבות את חבריהם הטובים מבית המלוכה הסעודי - שמגלה מאט מאוד סובלנות כלפי תושביו וכלפי זכויות אזרח.

ההנהגה העולמיתלא מתערבת בנעשה בסעודיה (רויטרס)

בסרטון נטען שגם ביקורת פעוטה נגד הממשל גוררת מיד עונשי מכות או מאסר. לפי הסרט, למשטרה הסעודית הרגילה יש מקבילה דתית או סוג של משטרת מוסר שמסיירת ברחובות ומענישה על כל מה שמוגדר כפריצות. אם אישה מוגדרת נואפת היא עשויה למצוא את עצמה נסקלת, גנב מאבד את ידו ומי שמעליב את האסלאם נשלח לשנה בכלא וסופג 1,000 מכות.

לצד האכזרי יש גם ביטוי במערכת החינוך הלאומית. בסרט נשמע מורה מביע את השנאה כלפי בני דתות אחרות: "היהודים זיהמו והתעללו באדמה", הוא אומר. "האל עצר אותם, מענה אותם והופך אותם לדוגמא". ילד בן 14 אומר לאיש FRONTLINE: "צריך להעניש את הנוצרים, להרוג אותם עד שלא יהיה יותר אף נוצרי, כולם צריכים לאבד את ראשם".