בכירה במפלגתו של ארדואן: "מקווה שהפצועים הישראלים ימותו"

אירם אקטס, נציגת אחד המחוזות הצפוניים של איסטנבול במפלגת השלטון בטורקיה, צייצה את הדברים המקוממים בחשבון הטוויטר שלה בעקבות הפיגוע ועוררה סערה. רה"מ נתניהו פנה למשרד החוץ הטורקי ודרש גינוי מלא לדברים, וכעבור זמן קצר דווח בטורקיה כי חברת הפרלמנט פוטרה מתפקידה במפלגה

"מקווה שהישראלים ימותו" (טוויטר)

נציגה בכירה במפלגת הצדק והפיתוח של נשיא טורקיה ארדואן הגיבה לפיגוע באיסטנבול וצייצה בחשבון הטוויטר שלה: "אני מקווה שכל הפצועים הישראלים בפיגוע ימותו". הציוץ נמחק לאחר מספר דקות, אך עורר סערה תקשורתית בטורקיה ובעולם. רשתות התקשורת בטורקיה דיווחו כי שעה לאחר העלאת הציוץ, הוחלט להדיח אותה מתפקידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אירם אקטס, היא נציגת אחד המחוזות הצפוניים באיסטנבול במפלגת ה-AKP ומשמשת גם כראש ארגון הנשים בתקשורת. הציוץ שהעלתה ואותו מחקה מיד גרם לתגובות רבות בתוך מפלגתה. לצד גינויים חריפים, היו גם כאלו שניסו להסביר את הדברים וכתבו: "כשעלתה את הציוץ לא ידעה שחלק מהפצועים הם ערבים מישראל".

רגע הפיצוץ באיסטנבול

בעקבות הדברים ראש הממשלה בנימין נתניהו המשמש גם כשר החוץ הנחה את אנשי המשרד לבדוק את הדברים מול משרד החוץ הטורקי ולדרוש גינוי לציוץ שמייחל שכל הפצועים הישראלים ימותו. במשרד החוץ אמרו: "אנחנו בודקים את זה מול משרד החוץ הטורקי. אם זה נכון, הרי שמדובר באמירה מכוערת ומזעזעת ואנו מצפים להתנצלות והתנערות מהדברים".

לאחר שנערך בירור לדברים, הוחלט להדיח את חברת המפלגה, כך דיווחו רשתות התקשורת בטורקיה. לדיווח אין עדיין אישור רשמי של גורמי השלטון.