תיעוד: רגע הפיצוץ באיסטנבול

מצלמות אבטחה שממוקמות ברחוב איסטיקלל בבירת טורקיה הצליחו לקלוט את הרגע שבו פוצץ עצמו המחבל המתאבד. חמישה בני אדם נרצחו בפיגוע ויותר מ-30 נפצעו. בסרטון נראים תיירים מתהלכים בין החנויות ברחוב הראשי ואז מתרחש פיצוץ אדיר ורבים נופלים לקרקע

מצלמות אבטחה קלטו את רגע הפיצוץ באיסטנבול בו נהרגו חמישה בני אדם וכ-36 נפצעו בפיגוע התאבדות. בין הפצועים גם 9-10 ישראלים שפונו לבתי החולים השונים בבירה הטורקית. במשרד החוץ ממשיכים לברר פרטים אודות הנפגעים הישראלים שהסתובבו ברובע הקניות והתיירות העמוס בעת הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רחוב איסטיקלל שבמרכז העיר איסטנבול מושך אליו תיירים רבים מכל קצוות העולם וגם מישראל. בתמונות שמגיעות ממצלמות האבטחה במקום נראים התיירים מתהלכים בין החנויות ברחוב, כשלפתע מתרחש פיצוץ עז ורבים נופלים לקרקע.

בין הנפגעים בפיצוץ היו גם תיירים ישראלים שהיו חלק מקבוצה. שר הבריאות הטורקי הוסיף כי בסך הכל 12 מפצועי הפיגוע הם תיירים זרים.

רגע הפיצוץ ברובע הקניות

בין הפצועים, לפחות 7 ישראלים (רויטרס)

לפי שעה עדיין לא ידוע מי היה אחראי לפיצוץ, אך גורמי ביטחון בטורקיה מדווחים כי על פי הפרטים הראשונים שאספו, נראה כי המחתרת הכורדית היא האחראית למתקפה. עם זאת, עדיין לא נפסלת האפשרות כי ארגון דאע"ש שלח את המחבל.