5 שנים למלחמת האזרחים בסוריה: מעל לרבע מיליון נהרגו, 7 מיליון נמלטו

ב-15 במרס 2011 החלה המלחמה העקובה מדם בסוריה - לאחר שמאות מפגינים יצאו לרחובות העיר דרעא, בהשראת "האביב הערבי", ודרשו להחליף את שלטונו של אסד. כוחות הביטחון הסוריים הגיבו בירי לעברם - ומאותה נקודה, החלו המחאות להתפשט, וסוריה כולה הפכה לשדה קרב מדמם. 5 שנים ללחימה - ועתידה של סוריה לוט בערפל. סיכום

5 שנים, מעל לרבע מיליון הרוגים: ב-15 במרס 2011, בדיוק היום לפני 5 שנים, פרצה מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה - שנמשכת עד לימים אלה. כמה צעירים מהעיר דרעא שעל גבול סוריה-ירדן, הבחינו בתהפוכות המתחוללות בעולם הערבי - והחלו למחות נגד שלטונו של בשאר אסד, במטרה להביא שינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום, 5 שנים אחרי, אין כמעט משפחה שלא חוותה מקרוב את זוועות מלחמת האזרחים וכבר התרגלה לרעש הפיצוצים וההפגזות, למראות המוות - ולנטישה ההמונית של מי שרק יכול היה להימלט מהמדינה אל עבר עתיד לא נודע בארץ זרה.ממשל אסד, שהחליט לנטרל את המוחים ההם בדרעא בירי, הוא כיום שלטון מתנדנד הנשען על תמיכה רוסית, על פצצות כימיות ונהנה מחסותן של אירן והחיזבאללה. גם לאחר שארגוני מורדים שונים וארגון הטרור דאע"ש השתלטו על חלקים נרחבים בסוריה, משטר אסד לא מאבד תקווה לחזור ולהשתלט עליה מחדש.מעל לרבע מיליון בני אדם איבדו את חייהם במלחמה הזו, כמעט 5 מיליון איש נמלטו על נפשותיהם, כשהכיוון הוא מערבה - לעבר אירופה, שם התדפקו על שעריהן של מדינות בתקווה שיקבלו אותם כפליטים ויאפשרו להם לפתוח בחיים חדשים.