ארה"ב מאשרת: "שר המלחמה" של דאע"ש נהרג בסוריה

ארצות הברית אישרה כי מפקד המבצעים של ארגון דאע"ש עומר אל-שישאני, הידוע גם בכינויו "עומר הצ'צ'ני" מת מפצעיו, ימים ספורים לאחר שנפגע בתקיפה של חיל האוויר האמריקני בצפון סוריה

(רויטרס)

מפקד המבצעים של ארגון דאע"ש, עומר אל-שישאני, המכונה גם "שר המלחמה" של הארגון נהרג בתקיפה של חיל האוויר האמריקני - כך מדווחת רשת CNN. על פי הדיווח אל-שיראני, מת מפצעיו לאחר שנפצע אנושות לפני כעשרה ימים בצפון סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי גורמים רשמיים בארה"ב, "שר המלחמה" של דאע"ש נפצע באורח קשה בתקיפה שבוצעה על ידי מטוסים אמריקנים סמוך לעיירה אל שאדאדי שבאזור חסכה בצפון-מערב סוריה. לאחר שנפצע פונה מפקד המבצעים של הארגון בצפון סוריה לבסיס בעיר ראקה שם מת מפצעיו.

בימים האחרונים, התקבלו דיווחים סותרים אודות מצבו של "עומר הצ'צ'ני". תחילה דווח כי הוא נהרג בתקיפה, אולם לאחר מכן נמסר כי הוא נפצע קשה. בהודעה שמסר פיטר קוק, קצין העיתונות של הפנטגון בשבוע שבעבר נמסר כי מצבו של אל-שישאני היווה פגיעה ביכולות הארגון.

עד לפני מספר חודשים נחשב "עומר הצ'צ'ני" בן ה-28, או בשמו המלא טרקן בטרשווילי, לכוח עולה בשירות ארגון הטרור. את דרכו הצבאית הוא החל במלחמה בגיאורגיה, אותה הוא סיים בשבי המקומי ולאחר שחרורו המיר את דתו. בשנת 2013 המריא אל-שישאני לטורקיה משם חצה את הגבול לסוריה והצטרף לכוחות המדינה האסלאמית לאחר שנשבע אמונים למנהיג הארגון אבו בכר אל בגדאדי.

עד מהרה התגלה אל-שישאני כמפקד שטח מוכשר וגם כמנהיג אכזר. לפני תפקידו הנוכחי פיקד "עומר הצ'צ'ני", בעל הזקן האדמוני, על מתקן הכליאה של דאע"ש באל-טבקה. המקום בו החזיק הארגון מספר בני ערובה מערביים, וגם הוציא להורג כמה מקומיים. עדות נוספת לכוחו הרם של "שר המלחמה" הוא תג המחיר שהעניקה לו ארה"ב - 5 מיליון דולר,אותו תאלץ כעת לשלם.