דיווח: הנהגת חמאס דנה בעסקת שבויים

כלי תקשורת בעזה מדווחים כי מספר בכירים בחמאס מקיימים שיחות בקהיר על אפשרות של עסקת חילופי אסירים עם ישראל. הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה בעבר כי היא מחזיקה בגופותיהם של הדר גולדין ואורון שאול ז"ל שנהרגו במהלך מבצע צוק איתן

משלחת חמאס בקהיר

בכירים בהנהגת ארגון חמאס נמצאים בקהיר ודנים עם בכירים מצרים בעסקת חילופי אסירים עם ישראל - כך מדווחים מקורות המקורבים לחמאס. על פי הדיווח, העסקה נבחנת בכובד ראש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם סוכנות "אל-ווטניה" בעזה אמרו המקורות כי מה שנותן תוקף לשיחות המתקיימות בקהיר הוא נוכחותו של בכיר חמאס ניזאר עוואדאללה - מי שהיה בעל תפקיד במשא ומתן על עסקת שליט.

גדודי עז א-דין אל-קסאם - הזרוע הצבאית של חמאס - הודיעו במספר הזדמנויות כי הם מחזיקים בשבויים ישראלים וחשפו את שמות שניים מהם: הדר גולדין ושאול אורון ז"ל שנהרגו במהלך מבצע "צוק איתן" בעזה ושחמאס מחזיק בגופותיהם.

הדר גולדין ואורון שאול ז"ל

בין חברי המשלחת, שיצאו למצרים כבר ביום שבת, נמנים בין היתר בכירי חמאס ברצועת עזה מחמוד א-זהאר ועימאד אל-עלמי וכן סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס מוסא אבו מרזוק. במסגרת השיחות נפגשו חברי המשלחת עם ראש המודיעין המצרי, הגנרל חאלד פאוזי.

על פי דיווחים ערביים, מטרת הביקור היא להביא סוף למתיחות שנוצרה באחרונה בין חמאס לבין השלטון המצרי - מתיחות שהתעוררה עקב טענות המצרים כי חמאס משתף פעולה עם דאע"ש בצפון סיני וכי היה מעורב בתכנון ובהכוונת פיגועים על אדמת מצרים. לאחרונה הודיע שר הפנים המצרי כי חמאס היה מעורב בהתנקשות בתובע הכללי של מצרים בשנה שעברה.