"נתפס האחראי על נשק כימי בדאע"ש"

בכירים עירקיים דיווחו כי כוחות אמריקנים מיוחדים הצליחו ללכוד את סלמן דאוד אל-עפארי, בכיר במדינה האסלאמית האחראי על מאגרי הנשק הבלתי קונבנציונלי בארגון. אל-עפארי שירת בצבאו של סדאם חוסיין, שם עסק בייצור נשק ביולוגי וכימי

כוחות קומנדו אמריקנים (רויטרס)

כוחות מיוחדים של צבא ארצות הברית שפעלו בעירק בחודש שעבר הצליחו ללכוד בכיר בדאע"ש, האחראי על אמצעי הלחימה הכימיים בארגון - כך סיפרו שני בכירי מודיעין עירקיים לסוכנות הידיעות איי.פי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הבכיר שנתפס, סלמן דאוד אל-עפארי, הועסק בעבר על ידי שליט עירק סדאם חוסיין. על פי הדיווח, הוא שירת לפני שנים ביחידה בצבא העירקי המתמחה בייצור תעשייתי של נשק ביולוגי וכימי.

לטענתם, אל-עפארי עמד בראש היחידה האמונה על נשק בלתי קונבנציונלי במדינה האסלאמית. הבכירים העבירו את המידע באופן אנונימי משום שאינם רשאים למסור פרטים מסווגים לתקשורת. בשלב זה לא התקבל אישור בדבר המעצר על ידי גורמים אמריקנים רשמיים.

פעילי דאע"ש בעירק (רויטרס)

הידיעה על לכידתו של אל-עפארי מגיעה כשלושה חודשים לאחר שכוחות קומנדו אמריקנים הצליחו לתפוס בעירק את אבו עומאר אל-שישאני, בכיר בארגון הטרור האחראי על גיוס פעילים ברחבי אירופה. על פי הדיווח, אל-שישאני נתפס בעודו בחיים בפעולה של הכוחות באזור כירכוך בצפון עירק.

אבו עומאר, המכונה "הצ'צ'ני", הוא יליד גיאורגיה שהשתתף במלחמה נגד רוסיה בשנת 2008 ונחשב לאחד ממקימי דאע"ש. מחלקת המדינה של ארצות הברית הציבה על ראשו פרס בשווי חמישה מיליון דולרים.