מצרים: חמאס מאחורי חיסול התובע הכללי

פחות משנה לאחר שהישאם ברכאת חוסל בפיצוץ מכונית תופת בלב קהיר, הרשויות במדינה סיימו את חקירת האירוע. במסיבת עיתונאים שכינס האשים שר הפנים המצרי כי ארגון חמאס והאחים המוסלמים עומדים מאחורי ההתנקשות

זירת החיסול בלב קהיר (רויטרס)

עליית מדרגה במתיחות בין מצרים לחמאס: שר הפנים המצרי האשים היום (ראשון) את ארגון הטרור העזתי כי היה מעורב בהתנקשות בחייו של התובע הכללי המצרי בלב קהיר בחודש יוני האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים שכינס בקהיר האשים השר כי חמאס וארגון האחים המוסלמים עמדו מאחורי פיצוץ מכונית התופת סמוך לשיירה שבה נסע התובע הישאם ברכאת בדרכו מביתו למשרד המשפטים בבירה. "ההתנקשות יצאה לפועל בעקבות הוראות של האחים המוסלמים ובתיאום הדוק עם חמאס, שמילא תפקיד משמעותי בהתנקשות - מההתחלה ועד הסוף", אמר השר.

הישאם ברכאת

בחמאס מיהרו להכחיש בתקיפות את הטענה המצרית. "אנחנו קוראים למצרים להימנע מעירוב שם התנועה בסכסוכים מצריים פנימיים", אמר סמי אבו זוהרי, דובר חמאס. "ההאשמות המצריות אינן עולות בקנה אחד עם המאמצים שלנו לשדרוג יחסי חמאס ומצרים".

ברכאת מת בבית החולים לאחר שהרופאים נאבקו על חייו במשך שעות. ארגון המכנה את עצמו "תנועת ההתנגדות העממית" נטל אחריות לאירוע ואף פרסם הודעה בעמוד הפייסבוק שלו, אולם במצרים סברו מלכתחילה כי האחים המוסלמים עומדים מאחורי החיסול.

שופטים ובכירים במערכת המשפט הפכו בשנה החולפת למטרות עבור פעילי הארגונים האסלאמיים הקיצונים, במיוחד אחרי משפטו של הנשיא לשעבר מורסי שנידון למוות לפני כשנה ואנשי האחים המוסלמים שנשלחו לשנות מאסר ממושכות על חלקם בהפגנות להפלת מובארק.