הפסקת אש? 135 הרוגים בסוריה במשך שבוע

לדברי ארגוני זכויות אדם במדינה, באזורים בהם לא חלה הפסקת האש נהרגו 552 בני אדם נוספים. במקביל קרא היום שר החוץ הרוסי לברוב להקדמת סבב השיחות הנוסף בין הצדדים. "על הסורים לקבוע את גורל מדינתם", אמר

אין שקט בסוריה (רויטרס)

למרות הפסקת האש השברירית בלחימה בסוריה, בשבוע החולף מאז כניסתה לתוקף נהרגו באזור 135 בני אדם. כך דיווחו ארגוני זכויות אדם במדינה המדממת. באזורים בהם לא חלה הפסקת האש נהרגו בזמן זה 552 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי שוחחו אמש (שישי) בטלפון, שיחה במהלכה קרא לברוב לתחילתו של סבב שיחות נוסף במסגרת המאמצים להביא לסיום הלחימה בסוריה. השיחות אמורות היו להתחיל פעם נוספת ביום שני, אך בשל "סיבות לוגיסטיות וטכניות", נדחו עד יום רביעי.

קרי ולברוב הסכימו ביניהם על הצורך להידוק שיתוף הפעולה בין כל הצדדים כדי להבטיח הפסקת אש אמיתית, כך נמסר ממשרד החוץ הרוסי. "גם הממשל הסורי וגם כל סיעות האופוזיציה קראו להתחיל במשא ומתן מוקדם ככל הניתן", הוסיפו. "על הסורים לקבוע בעצמם את גורל מדינתם".

"מפר את הפסקת האש". אסד (רויטרס)

המורדים דיווחו אתמול כי כוחותיו של אסד ממשיכים להתקדם ולנסות לכבוש שטחים, וכי כבר הצליחו להשתלט על מספר אזורים מחדש מאז החלה ההפוגה בקרבות. במקביל, דיווחו ארגוני זכויות אדם כי לראשונה מאז החלה הפסקת האש תקפו אתמול מטוסי קרב מטרות באזור דמשק. על פי הדיווחים מסוריה, מטוסים של צבא אסד הפגיזו מטרות בעיר דומא, המרוחקת רק שישה קילומטרים מהבירה - תקיפה ראשונה שמתבצעת מהאוויר כל כך קרוב לדמשק מאז הסכימו הצדדים לנצור את האש.

"ישנן הרבה הפרות של הממשל על ידי שימוש בנשק, כיבוש שטחים חדשים והשתלטות על אזורים חשובים מבחינה אסטרטגית", מסר גורם בכיר בארגון צבא האסלאם לסוכנות הידיעות רויטרס. הוא התייחס גם להעברת הסיוע ההומניטרי לאזורים שבשליטת האופוזיציה ואמר כי "הכמות אינה מכסה אפילו 10% ממה שאנו צריכים, מרבית האזורים לא קיבלו סיוע כלל".