המחוקק המצרי שהושעה: "רוצה להתנצל"

אחרי שהושלכה לעברו נעל בעקבות מפגשו עם שגריר ישראל והושעה מבית הנבחרים ברוב של שני שלישים, חבר הפרלמנט המצרי תאופיק עוכאשה מבקש להתנצל על מעשיו - כך לפי סרטון שפורסם בטלוויזיה המצרית

עוכאשה עם השגריר קורן. זמן להתנצל

כמעט שבוע לאחר שנעל הושלכה לעברו בעקבות פגישתו עם השגריר הישראלי, הגיעה עת ההתנצלות: בסרטון ששודר בכלי תקשורת מצריים נראה חבר הפרלמנט תאופיק עוכאשה כשהוא מביע נכונות להתנצל בפני הפרלמנט על המפגש שערך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום רביעי האחרון הושעה עוכאשה מבית הנבחרים ברוב של שני שלישים. בפרלמנט המצרי טענו כי עוכאשה הפר את הכללים הנהוגים לגבי מפגשים עם שגרירים והוא צפוי להיות מושעה עד לסוף המושב הנוכחי שיסתיים בחודשי הקיץ. סוגיית היחסים עם שגרירים, ובפרט כשמדובר בישראל נחשבת למורכבת ביותר במצרים, שאינה מעוניינת להפגין את קרבתה לישראל באופן פומבי ורשמי.

באותו היום הגיב לראשונה לסערה חיים קורן, שגריר ישראל במצרים, ופנה לעם המצרי במסר בשפה הערבית. השגריר ביקש להרגיע את הרוחות לאחר התקרית נגד חבר הפרלמנט, שנודע בעמדותיו הפרו-ישראליות. ״אני מבין שהפגישה שלי עם עוקאשה עוררה סערה אבל אני, כשגריר, מקדם בברכה כל אדם שרוצה להיפגש עמי״, אמר קורן.

בימים האחרונים גברה הביקורת נגד עוכאשה, ומתנגדיו אף כינו אותו "בוגד". לעוכאשה יש עבר ארוך של התבטאויות בעד ישראל ובעבר הוא אף קרא לה לתקוף בעזה.