עוד מנהרה של חמאס קרסה בעזה

חמישה ימים בלבד לאחר קריסת מנהרה בשכונת זייתון ברצועת עזה, קרסה מנהרה נוספת סמוך לחאן יונס. הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה על מותו של פעיל הארגון בתקרית

ארכיון (ליאור וענונו ורפאל חיון)

מנהרה נוספת קרסה ברצועת עזה: הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה הערב (חמישי) על מותו של פעיל הארגון מוחמד מוסא אלאסטל מחאן יונס במהלך חפירת מנהרה באזור העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה על קריסת המנהרה מגיעה חמישה ימים בלבד לאחר דיווח נסף על מנהרה של חמאס שקרסה סמוך לשכונת זייתון במזרח הרצועה. באתרי אינטרנט פלסטיניים דווח ש-5 אנשי הזרוע הצבאית של חמאס נפגעו.

בסך הכל קרסו במהלך החודשיים האחרונים שבע מנהרות ברצועה. רוב הקריסות התרחשו באזור חאן יונס. שתיים מהן בשכונת זייתון.

לפני כחודש דיווח חמאס על מנהרה נוספת שקרסה במרכז רצועת עזה - ובאירוע נהרג אחמד חידר א-זהאר, בן 23, אחיינו של בכיר חמאס מחמוד א-זהאר. זמן קצר קודם לכן, קרסה מנהרה אחרת שנחפרה, בה נהרגו בין 6 ל-8 מחבלים ואחרים נפצעו.

ההרוג בקריסת המנהרה בחאן יונס

הניה: "ממשיכים לחפור"

קריסת המנהרה היא עדות נוספת למאמץ האולטימטיבי שמשקיע חמאס במערכת המנהרות, שנתפסת על ידו כזרוע האסטרטגית שלו. בחודש שעבר, הודה בכיר חמאס איסמעיל הניה, כי נמשכת חפירת המנהרות לשטחי ישראל. "אנחנו ממשיכים לחפור מנהרות במזרח עזה וממשיכים לבצע ניסויי טילים במערב", הצהיר הניה, "אנחנו ממשיכים בשדרוג ושיקום כוחותינו. זו הדרך לשחרור ירושלים".

בסוף השבוע הורגשה מתיחות באזור רצועת עזה, בעקבות חשש לחדירת מחבלים וכוננות הוכרזה ביישובים הסמוכים לגדר הביטחון. לאחר כמה שעות נעצרו שלושה פלסטינים לא חמושים בשטח ישראל. מחקירה ראשונית עלה כי הם ברחו מהרצועה בעקבות המצב הקשה ללא אוכל, ואמרו כי "נמאס להיות שם".

לא עלה חשד שהם התכוונו לבצע פיגוע. מספר צירי תנועה נסגרו זמנית ונפתחו בסיוע המשטרה. הסריקות באזור נערכו בערפל כבד, בשל תנאי מזג האוויר.