דיווח: הפסקת חשמל פתאומית בכל סוריה

הטלוויזיה הממלכתית במדינה דיווחה על הפסקת זרם החשמל בכל רחבי המדינה. בשלב זה הסיבה לנפילת הרשת אינה ברורה. גורם במשרד האנרגיה הסורי: "רשת החשמל קרסה בכל המחוזות, בשלב זה נעשים מאמצים לאתר את מקור התקלה". זמן קצר לאחר מכן החל החשמל לחזור באזור דמשק

הפסקת חשמל בכל סוריה (רויטרס)

חושך בסוריה: הטלוויזיה הממלכתית במדינה מדווחת על נפילה מוחלטת של רשת החשמל, מסיבה שאינה ברורה. "רשת החשמל קרסה בכל המחוזות", דווח בסוכנות הידיעות הסורית סאנ"א. גורם במשרד האנרגיה טען כי "נעשים מאמצים לאתר את הגורם להפסקת הזרם". נפילת הרשת מגיעה ימים ספורים לאחר הודעת כוחות אסד והמורדים על הפסקת אש. באזור דמשק החל החשמל לחזור בהדרגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני יומיים קרא נשיא סוריה בשאר אסד לארגוני המורדים במדינה להניח את נשקם בתמורה לחנינה - כך הצהיר בריאיון שהעניק לטלוויזיה הגרמנית ARD. בריאיון תיאר אסד את הפסקת האש שיצאה לדרך בסוף השבוע האחרון כ"שביב של תקווה" לקראת סיום מלחמת האזרחים.

"אנחנו ממלאים את החלק שלנו כדי שכל הדבר הזה יקרה", טען אסד. הוא הוסיף כי תושבי סוריה "סובלים מאסון הומניטרי. נחזור לחיים אזרחיים רגילים".

בקטע מהריאיון שהוצג בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית אסד נשמע תוקפני יותר. "המחבלים הפרו את הפסקת האש מהשעה הראשונה ואילו אנחנו נצרנו את הנשק כדי לתת להפסקת האש הזדמנות", הוא ציין. "אבל בכל זאת, יש גבול להבלגה, זה תלוי בצד השני".

אזרחים סורים בחורבות דמשק (רויטרס)

"הפסקת האש - שביב תקווה" (רויטרס)

המערכה על הקרקע בסוריה הופסקה ברובה, אבל בזירה הדיפלומטית ממשיכות המתקפות. שר החוץ הרוסי לברוב אמר השבוע במהלך פגישה בז'נווה כי "צריך לסגור את הגבול הסורי-טורקי כדי להפסיק את אספקת הנשק לארגונים". לברוב גם טען שארגוני הג'יהאד כמו דאע"ש וג'בהת א-נוסרה משתמשים בנשק כימי במהלך הקרבות בסוריה ועירק.