אמנסטי: הרוסים תוקפים במכוון בתי חולים בסוריה

דוח חריף שמפרסם ארגון זכויות האדם קובע כי חיל האוויר הרוסי תוקף בכוונה תחילה מתקנים רפואיים בסוריה - דבר המהווה פשע מלחמה. על פי עדי ראיה, לפחות 6 תקיפות בוצעו במתקנים רפואיים בשבועיים האחרונים, כשאין בסמוך להם אף מתקן צבאי

דוח: "הרוסים מפציצים בתי חולים" (ארכיון) (רויטרס)

כוחות נשיא סוריה בשאר אסד והכוחות הרוסיים הפועלים בסוריה מפציצים במכוון מתקנים רפואיים ובתי חולים, כך נמסר מגורמים במדינה לארגון זכויות האדם אמנסטי. במתקפה האחרונה נהרגו שלושה אזרחים, ביניהם עובד צוות רפואי, ונפצעו עוד 44.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדוח שהתפרסם היום (חמישי), ישנן ראיות לכך שבוצעו לפחות שש תקיפות של בתי חולים ומתקנים רפואיים שונים בעיר חאלב. עדי ראייה מסרו כי ליד המטרות שהופצצו לא היו רכבים צבאיים, מחסומים או לוחמים וכמו כן המבנים לא שימשו כמבניים צבאיים בשום צורה אלא פעלו כמתקנים רפואיים לכל דבר - עובדה המחזקת את הטענות על תקיפה מכוונת של בתי החולים.

עוד טענו כי מטרת הרוסים ומשטר אסד הוא לרוקן את העיר מתושביה. "התקיפות הן ביצוע חוזר ונשנה של פשעי מלחמה", נכתב בהודעת הארגון, שהוסיף כי ההפצצות הכבדות מן האוויר נועדו לאפשר כניסה עתידית של כוחות קרקעיים תומכי הנשיא אסד לעיר.

לפני כשבועיים נחתם הסכם הפסקת אש בין הצדדים בלחימה ובין המעצמות המעורבות בלחימה בעקיפין. על פי ההסכם כל הפלגים הלוחמים בסוריה יניחו את נשקם למעט ארגון המדינה האסלאמית והארגון הג'יאהדיסטי ג'בהת אל נוסרה.