צבא ארה"ב עצר בכיר בדאע"ש

200 אנשי כוחות מיוחדים של צבא ארה"ב עצרו בצפון עירק בכיר בדאע"ש במסגרת מבצע קרקעי ממוקד. המערכת הביטחון האמריקנית סירבו לומר האם הוא משתף פעולה, אך ציינו כי חקירתו עשויה להימשך שבועות ואף חודשים

החל המבצע הקרקעי. ארכיון (רויטרס)

כוח משימה מיוחד של צבא ארצות הברית תפס בכיר בדאע"ש בצפון עירק - זאת כחלק מתוכנית חדשה שנועדה לתפוס בכירי דאע"ש בפעולות נקודתיות וממוקדות. במערכת הביטחון האמריקנית תיאור את התפיסה כהתפתחות משמעותית במלחמה מול ארגון הטרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על אף שבשנים האחרונות כבר נתפסו מספר פעילי דאע"ש, מדובר במבצע ראשון מסוגו ללכידה ממוקדת של פעילים: עד כה המלחמה נגד דאע"ש נעשתה בעיקר באמצעות מתקפות אוויריות, כשמאות פעילים נהרגו במהלכן. אולם בשבועות האחרונים נכנס הכוח המיוחד, המונה כ-200 חיילי קומנדו, למבצע קרקעי שנועד לתפוס את הפעילים.

במערכת הביטחון האמריקנית סירבו לחשוף את זהות הבכיר שנעצר, וכן סירבו לפרט האם העציר שיתף עימם פעולה, אך ציינו כי עדכנו את הצלב האדום העולמי, העוקב אחרי תנאי האחזקה בו. לדברי גורמים בפנטגון, תחקור הבכיר עשוי להימשך שבועות ואף חודשים.

בתוך כך, ירדן פרסמה הודעה רשמית על כך שחוליית טרור של דאע"ש נתפסה בעיר אירביד במדינה. לפי האתר "אלערבי אלג'דיד", זוהי הפעם הראשונה בה מסוכלת פעילות טרור של דאע"ש בשטח הממלכה.