אסד למורדים: "חנינה - בתמורה להפסקת אש"

הנשיא הסורי התייחס להפסקת הלחימה בריאיון לטלוויזיה הגרמנית וכינה אותה "שביב של תקווה". הוא ציין כי נעשים מאמצים רבים לשמור על שקט: "אנחנו ממלאים את החלק שלנו כדי שהדבר הזה יקרה"

נשיא סוריה בשאר אסד קורא לארגוני המורדים במדינה להניח את נשקם בתמורה לחנינה - כך הצהיר בריאיון שהעניק לטלוויזיה הגרמנית ARD. בריאיון תיאר אסד את הפסקת האש שיצאה לדרך בסוף השבוע האחרון כ"שביב של תקווה" לקראת סיום מלחמת האזרחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו ממלאים את החלק שלנו כדי שכל הדבר הזה יקרה", טען אסד. הוא הוסיף כי תושבי סוריה "סובלים מאסון הומניטרי. נחזור לחיים אזרחים רגילים".

בקטע מהריאיון שהוצג בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית אסד נשמע תוקפני יותר. "המחבלים הפרו את הפסקת האש מהשעה הראשונה ואילו אנחנו נצרנו את הנשק כדי לתת להפסקת האש הזדמנות". הוא ציין. "אבל בכל זאת, יש גבול להבלגה, זה תלוי בצד השני".

המערכה על הקרקע בסוריה הופסקה ברובה, אבל בזירה הדיפלומטית ממשיכות המתקפות. שר החוץ הרוסי לברוב אמר היום במהלך פגישה בז'נווה כי "צריך לסגור את הגבול הסורי-טורקי כדי להפסיק את אספקת הנשק לארגונים". לברוב גם טען שארגוני הג'יהאד כמו דאע"ש וג'בהת א-נוסרה משתמשים בנשק כימי במהלך הקרבות בסוריה ועירק.