אחרי 5 שנים: הפסקת אש בסוריה?

מעצמות המערב וארגוני המורדים אישרו כי החל מיום שבת הקרוב תינצר האש בין הצדדים. ארגוני המורדים מבהירים כי הפסקת האש תישמר אך ורק בערבות של המעצמות, שם מדגישים: נגבה את הפסקת הלחימה, אבל נמשיך להכות בדאע"ש ובג'הבת א-נוסרה

אחרי 5 שנות לחימה, הפסקת אש (רויטרס)

הושגה הפסקה אש בסוריה? סוכנויות הידיעות מדווחות הערב (שני) כי הצדדים הלוחמים בסוריה חתמו על הסכם הפקת אש שייכנס לתוקפו כבר ביום שבת הקרוב. על פי ההסכם, האש תינצר בכל החזיתות למעט המלחמה בארגון דאע"ש ובג'הבת א-נוסרה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ההסכם שמשאיר את שני ארגוני הטרור, המדינה האסלאמית, והזרוע של אל קאעידה הפועלת בסוריה כמטרות לתקיפות המערב, מעלה ביקורת מגורמי ביטחון במערב הטוענים כי ייתכן ורוסיה לא תעשה הבדלה בין ארגוני המורדים לארגוני הטרור.

למרות הביקורת והפחד בקרב ארגוני המורדים, ערוץ הטלוויזיה המזוהה איתם אישר כי הם מקבלים את ההסכם. בדיווח הודגש כי הארגונים הסכימו לקבל את ההצעה, בתנאי שהפסקת האש תהיה בחסות ובגיבוי מלא של המעצמות.

המורדים: הפסקת אש הומניטרית (רויטרס)

"החלטנו לקבל את ההסכם בתנאי שהמעצמות יתנו לו ערבות", אמר ריאד חיג'אב, ראש ממשלת סוריה לשעבר שערק לירדן, תמך על ידי הסעודים ומשמש כמתאם הפעולות של ארגוני המורדים. חיג'אב הוסיף כי מדובר בהפסקת אש זמנית בלבד שנחתמה מטעמים הומניטריים.

תחילת המלחמה: הפגנות נגד אסד

הלחימה בין גורמי האופוזיציה לבין שלטונו של אסד בסוריה נמשכת ללא הפסקה מאז חודש מרץ 2011. על פי חלק מההערכות, כחצי מיליון בני אדם נהרגו ומיליונים הפכו לפליטים במהלך הלחימה אליה הצטרפו גם ארגוני טרור שונים כדאע"ש ואל קאעידה.