דאע"ש מכין "מגן אנושי" לצבא אסד

התקיפות הרוסיות באזור א-רקה - אחד ממרכזי השליטה של "המדינה האסלאמית" - גבו מחיר כבד מארגון הטרור, שנערך למתקפה נוספת: מאות אזרחים כבר נפלו בשבי אנשי דאע"ש, שמאיימים להוציאם להורג אם צבא אסד יתקדם לעבר העיר

זוועה נוספת מבית היוצר של דאע"ש (התקשורת האירנית)

פרק חדש בזוועות של "המדינה האסלאמית": לוחמי ארגון דאע"ש פתחו ביממה האחרונה במבצע רחב היקף באזור א-רקה בסוריה, על מנת לקחת בשבי את כל התושבים בעיר ולהפוך אותם למגן אנושי - כך דיווחו כלי תקשורת באירן. על פי ההערכות, אנשי דאע"ש נערכים למנוע את כניסת כוחות משטר אסד לאזור - ויאיימו לרצוח את בני הערובה.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים במספר כלי תקשורת, מאות אזרחים כבר נכלאו לקראת הפיכתם למגן אנושי. בימים האחרונים השיגו כוחותיו של אסד התקדמות משמעותית בחזית, בחסות המתקפה האווירית הרוסית באזור: בימים האחרונים כבש צבא סוריה קטע, שאורכו כ-10 קילומטרים, באזור אית'ריה הסמוך לא-רקה.

על פי הדיווחים, כיבוש השטח מחדש כלל הרוגים רבים מצדם של בכירי דאע"ש, ועל כן החליט הארגון לקחת בשבי אזרחים - בתקווה לבלום באמצעות האיום את התקדמות הצבא. מקורות בארגון טענו כי "המגן האנושי יבלום את כוחות הצבא".

מתקפת הטרור בסוריה, אתמול (טוויטר)

במקביל, המתקפה הרוסית נמשכה באזור א-רקה וחמה - בזמן שצבא סוריה נערך למתקפה בעקבות גל הפיגועים בחומס ודמשק. בימים האחרונים נכבשו מספר עמדות של הארגון - ולפי הסורים, דאע"ש לא הציב התנגדות רבה.

סוכנות הידיעות הסורית SANA דיווחה כי ארגון דאע"ש לקח אחריות על שורת הפיגועים בסוריה, בהם נרצחו לפחות 122 בני אדם - רבים מהם ילדים. שליח האו"ם לאזור גינה את המתקפות האכזריות בדמשק ובחומס, וטען כי מי שעומד מאחורי המעשים "פוגע בחפים מפשע במקום להפסיק את הלחימה".