דמשק: 50 הרוגים ב-4 פיצוצים

מחוז סיידה זיינאב בדרום דמשק, שבו ממוקם מסגד קדוש במיוחד לשיעים, סופג מכה נוספת: 4 פיצוצים הרעידו את המחוז וכלי תקשורת מקומיים מדווחים על 50 הרוגים ו-200 פצועים. דאע"ש נטלה אחריות על הפיגוע. בחודש שעבר נהרגו באותו מחוז 60 בני אדם, בפיגוע משולב של דאע"ש שבו התפוצצו מכונית תופת ושני מחבלים מתאבדים

זירת הפיגוע (רויטרס)

50 בני אדם נהרגו ועוד כ-200 נפצעו בארבעה פיצוצים במחוז דרומי בדמשק אחר הצהריים (ראשון), כך דיווח ערוץ הטלוויזיה של חיזבאללה "אל מנאר". ארגון הטרור דאע"ש נטל אחריות על הפיגוע.

לעדכונים נוספים ולהעברת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הפיגוע אירע במחוז סיידה זיינאב, שבו ממוקם האתר המקודש ביותר לשיעים. על פי דיווחים מקומיים, מדובר בפיגוע משולב שבו התפוצצו שתי מכוניות תופת ושני מחבלים מתאבדים. אחד מהפיצוצים אירע בסמוך לבית חולים במחוז.

(טוויטר)

בחודש שעבר אירע באותו מחוז פיגוע קטלני שגרם למותם של 60 בני אדם, בהם 25 לוחמים שיעים. דאע"ש נטלה אחריות על אותו פיגוע, שבו נעשה שימוש במכונית תופת כמו גם שני מחבלים מתאבדים. המחוז נחשב לאתר עלייה לרגל עבור שיעים מאירן, לבנון וחלקים נוספים בעולם המוסלמי בשל המסגד החשוב, ויש בו ישנה נוכחות משמעותית של חיזבאללה ומיליציות עירקיות ואירניות נוספות.

אזור המקדש בסיידה זיינאב היה מוקד לחילופי אש רבים בתחילת מלחמת האזרחים, אולם מאז החל להיות מאובטח בידי הצבא הסורי ומיליציות שיעיות בהנהגת חיזבאללה, האזור היה די שקט. המורדים, מצידם, טוענים כי מדובר במוקד בו מתכנסים השיעים במטרה להתארגן ולצאת להילחם ברחבי המדינה