"מכלי האמוניה – כמו פצצת אטום"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר בנאום כי "חיזבאללה יכול לגבור על ישראל במלחמה". עם זאת, הוא הביע תקווה כי לא יפרוץ עימות בקרוב עם ישראל והאשים אותה במעורבות במלחמה בסוריה: "לא מסכימה שמשטר אסד יתקיים"

"פגיעה במיכלי האמוניה במפרץ חיפה - כמוה כפצצת אטום" - כך אמר הערב (שלישי) מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בנאום ששודר בטלוויזיה הלבנונית. "פגיעה שכזאת עשויה לגרום להרוגים רבים", איים נסראללה, שגם טען כי נמנע מלעשות זאת במלחמת לבנון השנייה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בהמשך דבריו פנה מזכ"ל חיזבאללה לרמטכ"ל גדי איזנקוט, וטען כי לארגון הטרור יש יכולות התקפיות והגנתיות שימנעו ניצחון ישראלי במערכה הבאה. "יש לך את חיל האוויר הטוב ביותר, אתה יכול לעשות ככל העולה על רוחך בלבנון", אמר נסראללה לאיזנקוט. "אבל אני יכול יכול לפגוע במפעלי האמוניה".

נסראללה הבהיר בנאום כי פניו לא למלחמה עם ישראל, ואף חזר על המשפט הזה יותר מפעם אחת. "חיזבאללה יכול לגבור על ישראל במלחמה, ובכל מקרה למנוע ממנה לחשוב שהיא יכולה להשיג ניצחון מהיר, ולכן הוא לא יוצא למלחמה".

מתקן אמוניה בחיפה (חדשות 2)

"לא ניתן לאסד ליפול"

בנוסף, נסראללה האשים את ישראל במעורבות מאחורי הקלעים בסוריה. הוא הזהיר את הסעודים והטורקים ושאר מדינות המפרץ מברית סונית-ישראלית. "איך תעשו ברית עם הישראלים שהולמים בפלסטינים", תהה והוסיף: "בשום פנים לא ניתן לאסד ליפול".

"ישראל מתערבת בלחימה בסוריה" (RIA novosty)

"בציר השני נמצאות טורקיה, סעודיה וישראל", אמר מזכ"ל חיזבאללה. "ישראל מתאמת עם סעודיה ועם טורקיה עבור המטרה הזו - לפיה לא ראוי ואין צורך להסכים לשום פתרון שיביא בסופו של דבר לכך שהנשיא אסד יישאר בשלטון ומשטרו יישמר".