דיווח בלבנון: מורנייה מצא את חפציו האישיים של רון ארד

לרגל יום השנה לחיסול בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה, פרסמו אתרי חדשות בלבנון מידע חדש אודותיו, ממנו עלה בין היתר כי הוא עסק רבות בסוגיית גורלו של הנווט הישראלי השבוי רון ארד – וכי הקים צוות מיוחד שמצא את המצנח והנשק שלו. אלא שפרטי המידע שנחשפו לא מאוד מדויקים

מצא את חפציו של ארד? מורנייה (חדשות 2)

הצוות שהקים בכיר חיזבאללה מצא את חפציו האישיים של רון ארד? שמונה שנים מאז חיסולו של בכיר חיזבאללה, עימאד מורנייה, נחשפים פרטים חדשים אודות פועלו של הטרוריסט. בכתבת פרופיל על מורנייה שפורסמה אמש (שני) באתרי חדשות באירן ובלבנון, נכתב כי הוא הקים צוות מיוחד שעסק בסוגיית הנווט הישראלי השבוי רון ארד ופעל להתחקות אחר גורלו, וכי חבריו אף מצאו פריטים שהיו שייכים לו.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בין היתר נמצאו המצנח, הנשק ובגדיו של ארד - כך טוען האחראי על ועדת התיאום והקישור בחיזבאללה, ופיק ספא. לדבריו, מורנייה הקים את הצוות המיוחד לחיפוש אחר ארד ועקבותיו בין 2004 ל-2006, על מנת לעשות שימוש בפרטים ובמידע לעסקאות חילופי אסירים עם ישראל.

גורל לא ידוע במשך 30 שנה. ארד (חדשות 2)


אלא שהפרטים המצוינים בכתבה אינם מדויקים, שכן אקדח הזיקוקים והמצנח של רון ארד הועברו לישראל - וזה קרה לפני 2004. גם אם נכונה הגרסה הטוענת כי מורנייה והצוות שהקים הם שאחראיים למציאת הפריטים, הרי שהפרטים הנוגעים לשנים שבהן מדובר אינם נכונים.