כ-19 הרוגים בהפצצה רוסית של מרפאה

למרות הקריאה הבינלאומית לשמור על ההבנות שהושגו במינכן בסוף השבוע, הלחימה בסוריה סמוך לגבול הטורקי מחריפה. במדינה השסועה מדווחים כי שני בתי חולים הופצצו על ידי הרוסים, שהאשימו את טורקיה ב"סיוע לארגוני ג'יהאד במדינה השכנה"

לפחות 19 אזרחים סורים נהרגו היום (שני) בשתי מתקפות רוסיות על רקע הלחימה המתמשכת באזור. באחד האירועים שהתרחש בעיר עזאז הסמוכה לגבול טורקיה והפכה למחנה פליטים, שבעה טילים רוסים פגעו במתחום שבו הוקמו בית חולים ובית ספר לפליטים השוהים במקום.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ארגון רופאים שמפעיל בית חולים סמוך למקום ההפצצות קלט עשרות פצועים שנזקקו לטיפול רפואי בעקבות המתקפה. באירוע אחר, ארגון רפואי צרפתי אחר הפועל במדינה, דיווח כי מרפאה שהקים במערת אל נומאן, המרוחקת כ-300 ק"מ מצפון לדמשק, נהרסה. לדברי הארגון, בית החולים הופצץ במכוון בידי מטוסים של חיל האוויר הרוסי.  

רוסיה מצידה, האשימה היום את טורקיה בסיוע ל"ארגוני ג'יהאד וסוחרי חרב" שחודרים לטענתה לסוריה בצורה לא חוקית כדי לסייע למי שכונו על ידם כארגוני ג'יהאד וטרור שפועלים במדינה, וכן לארגון דאע"ש. "מוסקבה מביעה את דאגתה העמוקה מהפעולות האגרסיביות שנוקטות הרשויות בטורקיה במדינה השכנה", הודיע שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב.

בתי חולים לפליטים הופצצו. סוריה

במקביל לאירוע התפתחו הבוקר חילופי אש בים בין צבא טורקיה לארגון חמושים כורדי. בהקשר זה, שר החוץ הטורקי אמר כי צבא ארצו נפרס ופועל בעמדות על גבול סוריה.

בינתיים, שרי החוץ של גרמניה וארצות הברית קראו לקיום דיאלוג ורגיע בסוריה, על רקע המתיחות ההולכת ומתעצמת באזור. רוסיה הסכימה עם המעצמות לפעול מסוף השבוע לכינון הפסקת אש מוגבלת במדינה השסועה, אך כבר אמרה שלא תחדל מהמתקפות המעניקות יתרון צבאי לכוחותיו של הנשיא הסורי בשאר אסד.